Ruszyli na Wałach

0
1331
views

Zgodnie z zapowiedzią 19 marca 2013 r. ruszyły roboty kanalizacyjne na Wałach gen. Sikorskiego w Toruniu. Przypominamy, że przejście dla pieszych przy Urzędzie Miasta jest zamknięte.

Prace są związane z rozpoczynającą się niedługo budową węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w alei Solidarności. Na czas robót przystanek tramwajowy w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia został przeniesiony na miejsce między teatrem a urzędem marszałkowskim. Ruch samochodowy został na razie utrzymany, natomiast na odcinku od ul. Wilama Horzycy (na tyłach teatru) do ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach jezdnia jest zwężona.

Przy okazji przypominamy, że w związku z budową trasy tramwajowej na Bielany od 11 marca 2013 r. do odwołania została zamknięta dla ruchu kołowego ul. Sienkiewicza – na odcinku od ul. Fałata do placu ks. Frelichowskiego. Z tego powodu zmieniły się trasy pięciu linii autobusowych: nr 11, 15, 28, 36 i 43 kursują w obu kierunkach objazdem ulicami: Gagarina, Reja, Broniewskiego i Bema. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach przy ul. Broniewskiego i Bema, przy zajezdni tramwajowej i na ul. Reja przed ul. Gagarina (w kierunku pętli Okrężna i ul. Koniuchy). Autobusy linii nr 11 dodatkowo zatrzymują się na przystankach przy ul. Gagarina. Na czas objazdu zmieniony został rozkład jazdy autobusów linii nr 11.

Najpoważniejsza, czekająca  zmiana w ruchu drogowym w centrum Torunia, to planowane od 25 marca 2013 r. zamknięcie alei Solidarności w związku jej przebudową na pasaż przesiadkowy komunikacji miejskiej. Ulica będzie wyłączona z ruchu do 30 października. Z kolei od 29 marca do 30 czerwca zamknięta będzie  jezdnia południowa ul. Czerwona Droga.

Fot. www.torun.pl

Redakcja PT