Tryb życia faceta

0
1372
views

Od dawna wiadomo, że sport to zdrowie. W odpowiednich dawkach daje utrzymać odpowiednią kondycje i idealną sprawność fizyczną na długie lata. Pozwala cieszyć się zdrowiem jak i dobrym humorem bo sport to nie tylko zdrowie ale i dobry humor oraz uśmiech na naszej twarzy.

Mężczyźni, którzy mają pasje i uprawiają sport są bardziej otwarci na innych ludzi, mają więcej energii i chęci do życia. Chcą cały czas coś robić, nie lubią siedzieć w miejscu i się nudzić. Chętniej nawet wyciągną na wycieczkę rowerową swoją partnerkę i zarażą ją nową miłością, do sportu. Nie znaczy, że każdą wolną chwilę masz przeznaczać na rower, bieganie, basen czy siłownię, wystarczy, że systematycznie 2-3 razy w tygodniu będziesz przeznaczał trochę czasu na sport.

Jeśli znudziły ci dotychczasowe dyscypliny poszukaj w Internecie czegoś innego, nowego co będzie również w twoim mieście. Dla mężczyzn lubiących adrenalinę i wodę świetnie sprawdzą się narty wodne lub wakeboard. W pobliskim jeziorze możesz wypożyczyć kajak i udać się na spływ, który staje się co raz bardziej popularny nie tylko na mazurach. Idealny będzie również windsurfing, nie tylko nad morzem ale właśnie nad jeziorem.

Nie trzeba daleko jechać by dobrze się bawić i szukać nowych atrakcyjnych sportów. Miasta się rozwijają i ośrodki rekreacyjne serwują coraz to nowe atrakcje nie tylko dla turystów ale i miejscowych ludzi. Po sezonie komunii jaki ostatnio mieliśmy, znowu wracają rolki, w których możesz śmigać nie tylko po mieście ale i na skateparku. W zimie nie zapodaj w długą bezczynność jak niedźwiedź tylko też się ruszaj. Zima to nowe atrakcje: łyżwy, narty, snowboard, siłownia, basen, kurs tańca (również sport), itd. O każdej porze roku można uprawiać inny sport tzw sezonowy co sprawi, że nie będziesz robił mechanicznie, niektórych rzeczy tylko cieszył się nowymi amatorskimi osiągnięciami.

Z kolei mężczyzna pasywny to często leń, którego można było by opatentować. Kiedy nasze życie składa się tylko z pracy i domu to ciężko przestawić się, zebrać w sobie i wyjść na basen czy siłownie, by tak naprawdę odpocząć, zrelaksować się i uciec od codziennych, monotonnych rzeczy. Mężczyzna, który nie uprawia sportu jest ociężały, nie ma na nic ochoty, wiecznie zmęczony.

Często brak ruchu prowadzi do kiepskiego nastoju i licznych awantur. Może to nawet pogorszyć, osłabić twoje zdrowie i odporność, a co najgorsze szybko się zestarzeć. Nie pozwól by w tak młodym wieku dopadł cię kryzys związany ze złym samopoczuciem bo jeszcze zdążysz się zestarzeć i pomarudzić nad bolącym ciałem. A z resztą pamiętaj, że masz tylko jedno życie, które musisz w pełni wykorzystać by potem niczego nie żałować, bo więcej taka szansa się nie powtórzy. Sport to nie tylko męczące treningi i kontuzje, to coś dobrego dla zdrowia, urody, charakteru i ogólnie dla nas samych.

Jak zawsze masz wybór: możesz być na starość schorowanym marudą, któremu życie przeleciało przez palce i których żałuje, że nic nie zrobił albo optymistycznym, uśmiechniętym staruszkiem, który czerpał z życia jak najwięcej i teraz niczego nie żałuje i dalej cieszy się rewelacyjną kondycją i życiem.

 

Pozdrawiam Góra

Zd24.pl