Międzynarodowy Dzień Ziemi

0
1236
views

Święto Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzone jest corocznie 22 kwietnia. Akcja ekologiczna zorganizowana przez Urząd Miasta skierowana jest przede wszystkim do szkół i placówek oświatowych z terenu Bydgoszczy.

Zainteresowani dokonują zgłoszenia udziału w akcji za pomocą stosownego formularza oraz odbierają worki i rękawice w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMB. Po zakończeniu akcji druk formularza wypełniony w części sprawozdawczej przekazują do Wydziału.

Na podstawie przesłanych sprawozdań z placówek szkolno – wychowawczych i własnych obserwacji  dokonuje się oceny zaangażowania poszczególnych placówek. W celu zobiektywizowania tej oceny ustalone zostały kryteria tj.: sprawność i samodzielność prowadzenia przedsięwzięcia w placówce, ilości zebranych odpadów w przeliczeniu na 1 uczestnika, segregacja odpadów w trakcie sprzątania, inne pomysły i przedsięwzięcia towarzyszące, a mające na celu uatrakcyjnienie udziału placówki w akcji np. dodatkowe konkursy, spotkania, przedstawienia itp.

Wszystkie  te kryteria składają się na punktację, którą określa miejsce placówki w rankingu prowadzonym przez Wydział. Trzy pierwsze placówki otrzymują atrakcyjne nagrody w formie pomocy dydaktycznych i naukowych.

Fot. bydgoszcz.pl

Redakcja PL