Powstanie e-ncyklopedia Warmii i Mazur

0
1025
views

Ruszył przetarg na stworzenie portalu internetowego o charakterze encyklopedycznym, zawierającym kompendium wiedzy o regionie Warmii i Mazur.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie tworzy jedyną w tej skali istniejącą w Polsce encyklopedię regionalną – dostępną za darmo i współtworzoną przez użytkowników. Jako portal będzie autoryzowanym źródłem wiedzy i pomocą edukacyjną, a jej zawartość stanowić będzie największy zasób informacyjno-edukacyjny o regionie.
 
E-ncyklopedia zostanie wyposażona w szereg stworzonych specjalnie dla tego projektu informatycznych udogodnień, ułatwiających poruszanie się po zasobach oraz zarządzanie treścią.
 
Baza informacji początkowo składać się będzie z 7000 haseł. Wyszukiwarka obsługiwać ma łącznie blisko 13 000 pozycji, integrując się z bazą Leksykonu Kultury Warmii i Mazur, która obecnie posiada ok. 5 500 haseł. Po zakończeniu projektu E-ncyklopedia Warmii i Mazur zostanie otwarta do edycji dla wszystkich chętnych na zasadach znanych z Wikipedii i Leksykonu Kultury Warmii i Mazur. Pierwsza prezentacja roboczej wersji E-ncyklopedii ma się odbyć w styczniu 2014 roku, zakończenie projektu zaplanowane jest na jesień 2014 roku.

Projekt dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

Fot.wrota.warmia.mazury.pl

Redakcja PL