Zapraszamy na Noc Muzeów

0
1120
views

Tradycyjnie, od 10 lat, w Noc Muzeów w Warszawie nie będzie można się nudzić. Tegoroczna oferta 210 placówek jest tak ciekawa, że warto przed rozpoczęciem zwiedzania 18 maja poznać bogaty program wydarzeń i wybrać coś dla siebie ze strony internetowej.

Dziesięć lat temu trudno było się domyślić, że pomysł nocnego zwiedzania muzeów spotka się z szerszym oddźwiękiem, że przyjdzie na to wydarzenie ktoś więcej ponad grupę pasjonatów. Jak okazało się wszyscy się pomylili – i pierwsi organizatorzy w Berlinie i sceptycy wróżący elitarność imprezy.- powiedziała podczas konferencji prasowej Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W tym roku. 18 maja czeka nas kilka niespodzianek – mamy ciekawych debiutantów – podkreśliła Prezydent.

Debiutantami podczas tegorocznej Nocy, czyli takimi placówkami, które udział w imprezie  biorą po raz pierwszy, będą Muzeum Historii Żydów Polskich i Stadion Narodowy, które przygotowały niezwykle ciekawy i bogaty program.

W konferencji wzięli udział obok Prezydent Warszawy, Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta, Jan Morwiński, dyrektor Biura Informacji i Komunikacji Kancelarii Sejmu RP i Henryk Łatkowski, wicedyrektor Muzeum Wojska Polskiego.

Komunikacja podczas Nocy Muzeów

Po raz pierwszy pomiędzy placówkami będzie można poruszać się rowerem miejskim Veturilo. Do dyspozycji jest 128 stacji (w tym na Pradze) i 2,2 tys. rowerów.

Na trasę wyjedzie 26 zabytkowych autobusów, w tym 15 „ogórków” , które przyjechały z Warszawy, Buska-Zdroju, Nakła, Otrębusów, Kędzierzyna-Koźla, Lublińca i z Czech. Wszystkie autobusy zabytkowe oznaczone literami alfabetu będą startować z pl. Defilad od godz. 19.00. Skrócone informatory z mapką linii zabytkowych autobusów dowożących pod placówki będą dostępne w stoisku Biura Promocji na placu i w placówkach biorących udział w Nocy Muzeów. Pełny program Nocy na stronie internetowej.
 

Fot.R.Motyl

Redakcja PL