Śluzy będą działać!

0
1371
views

Jest deklaracja Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej o uruchomieniu szlaku żeglownego na Kanale Bydgoskim! Według informacji z KZGW będzie on dostępny podczas "Steru na Bydgoszcz".

Według informacji z KZGW na działania zmierzające do udrożnienia szlaku żeglownego do połowy czerwca (krótko przed imprezą „Ster na Bydgoszcz”) przeznaczone zostaną środki z rezerwy budżetu państwa. Zarząd poinformował również o rozpoczęciu modernizacji obiektów piętrzących Kanału Bydgoskiego. Zgodnie z decyzją Ministra Środowiska dofinansowanie tego działania zostanie udzielone w 2014 r.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, krótko po piśmie Zarządu Zlewni Noteci z siedzibą w Bydgoszczy z 28 marca br., informującym o zamknięciu śluz zwrócił się do dyrekcji RZGW w Poznaniu, której podlega obszar naszego miasta z apelem o umożliwienie korzystania z tej infrastruktury. Niepokojące informacje o tych utrudnieniach potwierdziła później dyrekcja poznańskiego RZGW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta sprawa wywołała także dyskusję wśród radnych.

Fot.bydgoszcz.pl

Redakcja PL