Największy Park Naukowo-Technologiczny w Polsce już otwarty!

0
1372
views

6 maja 2013 roku w obecności prof. Jerzego Buzka, przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury uroczyście otwieramy nową część Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Gdynia inwestuje w rozwój Parku już od 2001 roku. PPNT jest jednym z najważniejszych narzędzi wspierania przedsiębiorczości przez tutejszy samorząd. To setki nowoczesnych miejsc pracy w innowacyjnych firmach oraz atrakcyjna oferta regionu dla inwestorów. Rezydujące tutaj firmy już odnoszą sukcesy na światowych rynkach i przysparzają dochodów Gdyni – miastu, które rozwija się dynamicznie zgodnie z przemyślaną strategią. PPNT, to jeden z wyznaczników wysokich standardów życia w Gdyni.

Rozbudowany Pomorski Park Naukowo Technologicznego, fot. PPNTMiejsce do realizacji własnych pomysłów w Parku znajdują studenci, absolwenci, naukowcy jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Docelowo może tu działać ponad 300 firm, co przełoży się na ok. 2000 miejsc pracy. Miarą sukcesu Parku są sukcesy tutejszych firm i nowe miejsca pracy.

Fot.gdynia.pl

Redakcja PL