Pocztowcy trafią na bruk?

0
866
views

Likwidacja co najmniej 1500 placówek pocztowych i zachowanie monopolu przez Pocztę Polską w doręczaniu urzędowych i sądowych przesyłek oraz przekazów.

Mimo że od blisko pół roku w Polsce obowiązuje nowe Prawo Pocztowe, to państwowy monopolista wciąż zachowuje uprzywilejowaną pozycję. Co więcej, nowe przepisy pozwolą mu na drastyczne cięcia i zwolnienia.

Tymczasem prywatni operatorzy alarmują – miało być otwarcie, a tymczasem rynek wart blisko 7 mld złotych wciąż zostaje dla nas częściowo zamknięty. Ich zdaniem na straży monopolu stoją politycy, którzy uchwalając kolejne przepisy betonują rynek na kolejne lata.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji otworzyło Poczcie Polskiej drogę do dalszych ostrych cięć liczby placówek i masowych zwolnień pracowników.

Rozporządzenie wydane przez resort Michała Boniego w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego, opublikowane w Dzienniku Ustaw 9 maja na nowo określa, w jakim zakresie Poczta zobowiązana jest do utrzymania placówek na terenie całego kraju.

 

Więcej na: money.pl