Bydgoska Rodzina 3+, czyli miasto wspiera rodziny wielodzietne

0
1351
views

– Podczas majowej sesji Rady Miasta chcę zgłosić projekt uchwały dotyczącej wspierania przez miasto rodzin wielodzietnych w ramach Programu Bydgoska Rodzina 3+ – zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W Bydgoszczy mamy ponad 3 tys. rodzin, które wychowują troje lub więcej dzieci. Wszystkie one będą mogły stać się beneficjentami Programu Bydgoska Rodzina 3+. Elementem programu będzie Bydgoska Karta Rodzinna, która umożliwi skorzystanie ze zniżek m.in. w miejskich placówkach kultury, klubach sportowych, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, na basenach czy na lodowisku. Lista instytucji, które zadeklarowały gotowość do przyłączenia się do programu TUTAJ

– Oczywiście to dopiero początek programu. Liczymy na to, że przyłączą się do niego także prywatne firmy. Mamy już pierwsze sygnały od podmiotów prowadzących działalność na terenie Myślęcinka, że chcą w ramach Programu Bydgoska Rodzina 3+ wspierać razem z nami rodziny wielodzietne. Z takimi firmami będziemy podpisywać stosowne porozumienia – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski.

W miejscach, które będą honorowały Bydgoską Kartę Rodzinną, pojawią się naklejki o tym informujące. Jako samorządowiec chcę wspierać rodziny wielodzietne. Problem małej liczby dzieci nie dotyczy tylko Bydgoszczy – to problem ogólnopolski. Zależy nam, aby w Bydgoszczy rodziło się więcej dzieci i aby rodzinom wielodzietnym żyło się lżej. Stąd idea Programu Bydgoska Rodzina 3+ – mówi Rafał Bruski.
 

Jeśli Rada Miasta podczas majowej sesji zaakceptuje propozycję prezydenta, to pierwsze Bydgoskie Karty Rodzinne będą mogły być wydane już w czerwcu. Żeby otrzymać kartę, trzeba będzie zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta (ul. Przyrzecze 13).

O kartę ubiegać może się każda rodzina wychowująca co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia (lub do 25 r.ż. w przypadku pełnoletnich dzieci kontynuujących naukę).

Fot.bydgoszcz.pl

Redakcja PL