Coraz bliżej źródeł – gra miejska i piknik w pasie nadmorskim

0
1319
views

W sobotę, 8 czerwca 2013 roku Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna i Urząd Miejski w Gdańsku zaprowadzą mieszkańców Gdańska… CORAZ BLIŻEJ ŹRÓDEŁ. Pod tym hasłem odbędzie się gra miejska zakończona piknikiem w Parku Jelitkowskim.

Gra miejska będzie okazją, by poznać nawyki związane z wodą i ekologią mieszkańców różnych zakątków świata. Uczestnicy gry wybiorą się w podróż po dziesięciu krajach, w trakcie której między innymi pomogą oczyścić chińskie rzeki z zanieczyszczeń, przeprowadzą wodne eksperymenty naukowe, poznają szwedzkie sposoby na skuteczny recycling, pomogą Libii w transporcie wody pitnej oraz zadbają o włoskie ogrody. Ważną rolę w przebiegu gry miejskiej odegrają zdroje uliczne, dlatego uczestnicy powinni mieć ze sobą plastikową butelkę 0,5 l.

Finałem gry miejskiej jest piknik w Parku Jelitkowskim. Wśród atrakcji między innymi spotkania i wykłady na temat zdrowego trybu życia, kreatywne warsztaty np. majsterkowanie dla Panów czy tworzenie ekologicznej biżuterii, plenerowy spektakl Teatru Miniatura oraz improwizacje kabaretowe grupy Kompani.

Start gry miejskiej od godz. 13.00  przy wejściu na plażę nr 50 w Gdańsku Brzeźnie. Meta gry miejskiej znajduje się w Parku Jelitkowskim, w pobliżu wejścia na plażę nr 71. Tu od godz. 14.00 rozpoczną się pierwsze atrakcje piknikowe.

Organizatorami „Coraz bliżej źródeł” są Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Gdańsku. Partnerami przedsięwzięcia są: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Gdańska Fundacja Wody, Teatr Miniatura oraz Straż Miejska w Gdańsku.

Fot.gdansk.pl
Redakcja PL