Cennik miejski – czyli ile kosztuje życie miasta

0
1400
views

Ile kosztuje życie miasta: czynsz, podatek, bilet komunikacji, fragment drogi, utrzymanie dziecka w przedszkolu? – słowem większość aspektów z życia miasta. Gdańsk to policzył i uruchamia specjalny serwis www.gdansk.pl/cennik. Elementami serwisu „Cennik miejski” są plansze z danymi, prezentacja animowana i film.

– Za pomocą cennika chcemy w sposób przyjazny zaprezentować „ile kosztuje miasto”. Unikamy skomplikowanych tabel, wykresów i zestawień danych, które możemy znaleźć w tradycyjnym budżecie. Zamiast tego pokazujemy wybrane koszty jednostkowe poszczególnych elementów infrastruktury, usług komunalnych czy wynagrodzeń. Mamy nadzieję, że  sposób prezentacji spodoba się nie tylko dorosłym, ale również najmłodszym gdańszczanom – podkreśla Katarzyna Drozd-Wiśniewska, kierownik Referatu Badań i Analiz Społeczno-Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Liczb jest dużo, ale nie można się w nich zgubić. Podzielono je na kategorie życia miasta: Mieszkalnictwo, Drogi i oświetlenie, Komunikacja miejska, Zieleń, Edukacja, Kultura i wiele innych. Wystarczy wejść na stronę www.gdansk.pl/cennik i odnaleźć interesujące nas kwestie. Lektura będzie ciekawa i na pewno momentami zaskakująca!

Pomysłodawcą „Cennika miejskiego” był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Często nie zdajemy sobie sprawy, że życie miasta kosztuje i to często niebagatelne pieniądze. Zachęcam do dyskusji i dzielenia się  opiniami na temat serwisu – mówi Paweł Adamowicz.

Fot.www.gdansk.pl

Redakcja PL