Ostatnie 100 mln zł dotacji na e-biznesy

0
1235
views

Aby umożliwić zdobycie dofinansowania mniej doświadczonym firmom, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znacznie obniżyło wymagania. Zobacz, czy masz szansę na dotację.

To ostatni konkurs do Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). W ramach tego programu przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje na projekty wdrożenia prostych, ale pożytecznych i dochodowych e-usług.

Ministerstwo wprowadziło szereg uproszczeń, które mają dostosować wymogi unijne wobec beneficjentów do warunków rynkowych.

Mniej innowacyjnie, ale praktycznie

Jedną z podstawowych zmian, które obowiązują nabory do Działania 8.1 POIG jest możliwość ubiegania się o niższe dotacje przy jednoczesnym spełnieniu znacznie mniej wymagających kryteriów.

Wprowadzono nowe kryterium fakultatywne. Dotyczy ono osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, które mają nie więcej niż 27 lat i ubiegają się do 80 tys. zł. Za spełnienie tych wymogów mogą otrzymać aż 40 punktów, a poziom dofinansowania może sięgnąć nawet 85 procent, a nie 70 procent jak w przypadku wnioskowania o wyższe kwoty.

Taka osoba musi zdobyć jeszcze tylko 20 punktów, aby jej projekt mógł być rekomendowany do dotacji – mówi Paulina Puchalska, doradca ds. finansowania inwestycji w firmie ECDF.

 

Źródło:  Money.pl