Rihanna 7 lipca w Gdyni

0
1074
views

7 lipca 2013 Rihanna wystąpi w Polsce! Artystka zagra specjalny koncert w Gdyni, dzień po zakończeniu festiwalu Heineken Open'er Festival!

Wyjątkowa data trafia się właśnie polskiej publiczności – Rihanna wydała przecież swój najnowszy, siódmy studyjny album „Unapologetic" i ta cyfra była dość istotnie związana z jego promocją. Rihanna wystąpiła w ciągu siedmiu dni, w siedmiu miastach, do których latała Boeingiem 777. Najważniejsza w całej sytuacji, jest jednak bezprecedensowe jak na polskie warunki podejście do tak wielkiego koncertu. Rihanna wystąpi na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, dokładnie na tej samej scenie, na której przez cztery dni będą prezentowali się Blur, Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age i Arctic Monkeys. Wszyscy posiadacze karnetów czterodniowych na Open'era, będą mogli uczestniczyć w koncercie Barbadoski bez dodatkowych kosztów, a pobyt na polu namiotowym zostaje przedłużony o kolejną noc. Do sprzedaży trafiają bilety na to wydarzenie, w cenie 198 PLN i 258 PLN (Golden Circle).

Koncert Rihanny będzie częścią "Diamonds World Tour 2013". Wydarzenie promuje wydany w listopadzie album „Unapologetic", jej siódmą produkcje wydaną w legendarnej wytwórni Def Jam, dla której nagrywali m.in. Beastie Boys i Public Enemy. Aktualny przebój artystki, „Diamonds", to jednocześnie jej najszybciej sprzedający się singiel, ale Rihanna, ma na koncie więcej rekordów. Na Facebooku ma ponad 65 milionów fanów, a na You Tube jej teledyski obejrzano 3 miliardy razy. Rihanna sprzedała do tej pory ponad 37 milionów płyt i blisko 150 milionów utworów. Ten wyniki nie dziwią, zważywszy na fakt, że ¼ singli wydanych przez Barbadoskę wylądowała na pierwszym miejscu setki Billboardu – w sumie to 18 hitów na szczycie. Rihanna ma już sześć statuetek Grammy, siedem nagród Billboardu i dziesiątki innych wyróżnień.

Popowa diva, która zapętlonemu gatunkowi muzyki przywróciła świeżość, ale przede wszystkim złamała jego ramy swoim kontrowersyjnym zachowaniem. Niegrzeczna, charyzmatyczna i piekielnie zdolna. To połączenie gwarantuje niezapomniany koncert.

Fot. gdynia.pl