Sopot promuje się w Moskwie na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce

0
1383
views

Miasto Sopot buduje swoją markę w świecie w oparciu o prestiżowe wydarzenie kulturalne, sportowe i kongresowe. W marcu 2014 roku miasto będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Ostatnim przystankiem przed Sopotem są dla zawodników Mistrzostwa Świata na stadionie Moskwie. To także ostatnia możliwość promocji sopockich mistrzostw w gronie zawodników i kibiców z całego świata.

Podobnie jak podczas zeszłorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Istambule, tablice reklamowe SOPOT 2014 znajdują się tuż przy bieżni. Przy tej, po której Usain Bolt biegł po złoty medal.

Sopocka delegacja: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Koordynator Generalny Mistrzostw, Kamil Kukułka oraz Dyrektor Zawodów, Jerzy Smolarek spotkają się w Moskwie z Sekretarzem Generalnym IAAF Essarem Gabrielem oraz z przedstawicielami Komitetu Mistrzostw Świata Moskwa 2013. Podczas wizyty będą także omawiane postępy w przygotowaniach do Mistrzostw oraz kwestie praw umów sponsoringowych i działań promocyjnych.

„Sopot i Polska nigdy nie organizowały tej rangi zawodów lekkoatletycznych, dlatego warto korzystać z doświadczeń innych organizatorów – powiedział prezydent Jacek Karnowski – Chcemy aby Mistrzostwa w Sopocie wypadły jak najlepiej, bo to doskonała promocja nie tylko dla Sopotu, ale dla całej metropolii gdańskiej, regionu i kraju” Prezydent spotka się także z przedstawicielami moskiewskiej spółki odpowiedzialnej za budowę hali widowiskowo-sportowej , wzorowanej na sopocko – gdańskiej ERGO ARENIE. To już drugie konsultacje, jakie Sopot i Ergo udzielają budowniczym moskiewskiej hali.