Zobacz jak Europa zmienia Warszawę!

0
1229
views

Już od najbliższego weekendu na Krakowskim Przedmieściu (w pobliżu kościoła św. Anny) każdy będzie mógł zobaczyć jak zmieniła się Warszawa dzięki funduszom europejskim.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zaprasza w dniach od 17 do 25 sierpnia na imprezę plenerową oraz wystawę fotograficzną pt. „Europa zmienia Warszawę”. W trakcie jej trwania zostaną zaprezentowane projekty realizowane przez m.st. Warszawa przy dofinansowaniu z funduszy europejskich. Każdego dnia podczas trwania wydarzenia, w godz. 10:00 – 18:00 będzie można odwiedzić namiot – Europejski Punkt Informacyjny, w którym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa oraz instytucje korzystające ze wsparcia Unii Europejskiej zaprezentują swoją ofertę kulturalną i edukacyjną.

Na każdy dzień przygotowano mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

Wydarzenie zainicjowane zostanie przez weekend zdrowia, który obejmie podstawowe badania medyczne, szkolenie z pierwszej pomocy zaprezentowane przez instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zabawy dla dzieci. W następnych dniach będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i konkursach organizowanych m.in. przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Oddziały Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, jak również w eksperymentach prowadzonych przez Centrum Nauki Kopernik.

Środa 21 sierpnia to dzień z ekologią – mieszkańcy  będą mieli możliwość obejrzenia egzotycznych gatunków zwierząt takich jak węże, jaszczurki, żółwie i inne, które są podopiecznymi Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. W czwartek, podczas spotkań z instytucjami zajmującymi się funduszami europejskimi będzie można zasięgnąć informacji na temat ich działalności oraz otrzymać interesujące materiały i publikacje. Następny dzień to spotkanie z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Ostatni weekend również zostanie poświęcony ochronie zdrowia.

W sobotę 24 sierpnia Warszawski Szpital dla Dzieci przeprowadzi bezpłatne badania jamy ustnej, pomiaru ciśnienia, analizy masy ciała. Z kolei następnego dnia SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście przeprowadzi bezpłatnie badania poziomu cukru i cholesterolu,  pomiar ciśnienia oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Dodatkowo przez cały okres trwania imprezy w namiocie stanowiącym Europejski Punkt Informacyjny będzie można skorzystać z bezpłatnych usług informacyjno – doradczych świadczonych przez konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct –Warszawa.

Wystawa oraz impreza plenerowa mają na celu zapoznanie mieszkańców Warszawy z tematyką związaną z Unią Europejską oraz wykorzystaniem funduszy europejskich w latach 2007–2013. Wydarzenie będzie realizowane w ramach projektu m.st. Warszawy pod nazwą Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

UWAGA!
W terminie 17 – 25 sierpnia 2013 r. siedziba Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct -Warszawa zostaje przeniesiona do Europejskiego Namiotu Informacyjnego przy ul. Krakowskie Przedmieście

PROGRAM>>>