Olsztyńska policja otrzyma dwa samochody

0
2284
views

Auta, które będą wykorzystywane m.in. do transportu łodzi, trafią do stolicy regionu w przyszłym roku.

Otrzyma je Zespół Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, które posiada szerokie spektrum sprzętu interwencyjno-ratunkowego, tj. sześć łodzi motorowych (Harpun, Parker Rib 630, Perkoz, Orlik, Askaladen), poduszkowiec Anakonda i dwa quady: Kawasaki i Polaris Sportsman.

Do tej pory sprzęt ten dowożony był na miejsce interwencji przy pomocy samochodów z napędem na jedną oś, które nieprzystosowane są do poruszania się poza drogami utwardzonymi. Nowe samochody będą wykorzystywane bowiem do transportu tego sprzętu i to niemal w każdych warunkach terenowych. Samochody będą wykorzystywane także do zadań patrolowych i interwencyjnych.

Auta zostaną wyposażone w sprzęt ratownictwa wodnego tj: kombinezony do pracy w wodzie, zapory wodne do wchłaniania rozlanych substancji ropopochodnych, rzutki ratunkowe, kamizelki asekuracyjne, bojki ratunkowe atestowane, bosaki drewniane, a także boje do oznaczania miejsc na wodzie.

Zakup będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Koszt oszacowano na prawie 250 tys. zł, z czego blisko 200 tys. to środki unijne. Umowę dotacji podpisano 23 września w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie.