Czy kochamy policjantów. Ty też?

1
1915
views

Wreszcie czujemy się bezpiecznie. Polacy ufają policji i bardzo wysoko oceniają pracę funkcjonariuszy – wynika z sondażu GFK Polonia.

Z Polskich Badań Przestępczości wynika, że blisko 80 proc. mieszkańców czuje się w swojej okolicy bezpiecznie, nawet po zmroku (tylko co piąty pytany obawia się spacerów). ak pisze „Dziennik Gazeta Prawna" dobrze pracę policjantów w swojej okolicy ocenia aż 64 proc. badanych. Ponad 70 proc. uważa, że policja skutecznie walczy z przestępczością.

Mimo braku pieniędzy udało nam się utrzymać jakość naszej pracy. Zakrawa to trochę na cud – twierdzi oficer ze ścisłego grona kierowniczego policji. Praca policji faktycznie poprawiła poczucie bezpieczeństwa Polaków.

Ale z drugiej strony już jakiś czas temu społeczeństwo samo zaczęło się troszczyć właśnie o bezpieczeństwo. Stąd rynek agencji ochrony itd. – uważa prof. Brunon Hołyst, autorytet w dziedzinie kryminologii.

 

 

TM

Źródło informacji: www.wiadomosci.dziennik.pl

1 KOMENTARZ

  1. Tak! Bezwzględnie kocham policjantów, a rzecznika prasowego KG Policji, pana Mariusza Sokołowskiego, to wręcz wielbię.

    http://www.youtube.com/watch?v=rSqHV4JZ8WY

    Prezentacja odnosi się do jednego z wątków tzw. afery uranowej, a mianowicie rozpowszechnienia w mediach fałszywej informacji o handlu materiałem radioaktywnym.