Fitbit Force, opóźnienia w produkcji iPada mini 2 i Pantech Vega Note

0
1372
views

Prestigio sprzedaje dwumilionowy tablet, linie lotnicze Delta Airlines zamawiają 11 000 Surface'ów 2, a Kuba Klawiter pyta mieszkańców Warszawy jaka firma robi najlepsze iPhone'y. 

SkyCash z biletami miejskimi w Krakowie. Za pomocą usługi SkyCash od dłuższego czasu można kupować bilety komunikacji miejskiej w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie. Teraz do listy obsługiwanych miast dołącza Kraków. Aplikację SkyCash można pobrać na wszystkie najpopularniejsze systemy mobilne: Android, iOS oraz Windows Phone.

Prestigio sprzedało już 2 miliony tabletów. Rynkiem tabletów koncern zainteresował się 2,5 roku temu, więc wynik ten – jak na stosunkowo niewielką firmę – robi wrażenie. Firma chwali się, że dwumilionowym sprzedanym tabletem został MultiPad 2 ULTRA Duo 8.0 3G.Prestigio MultiPad 2 ULTRA Duo 8.0 3G

Opaska Fitbit Force zaprezentowana. Jest ona następcą modelu Fitbit Flex i podobnie jak ona została wyposażona w szereg czujników (krokomierz, wysokościomierz itp.), dzięki którym jest w stanie monitorować aktywność użytkownika. Cena gadżetu na razie nie została ujawniona, ale nieoficjalne źródła podają, że będzie oscylować w granicach 130 dolarów (ok. 400 zł).

Fitbit Force (fot. theverge.com)

 Opóźnienia w produkcji iPada mini 2. Agencja Reuters donosi, że problemem są ekrany Retina o wysokiej rozdzielczości. Firmy LG i Samsung są ponoć gotowe do rozpoczęcia masowej produkcji, jednak firma Apple ustanowiła bardzo rygorystyczne wymogi dotyczące zużycia energii przez panele, co przeciągnęło cały proces. Mówi się również, że gigant z Cupertino rozważa możliwość wprowadzenia na rynek tańszego wariantu tabletu wyposażonego w 8 GB wbudowanej pamięci.

 Linie lotnicze Delta Airlines zamówiły 11 000 Surface’ów 2. Tablety mają zastąpić ważące ponad 17 kilogramów torby z niezbędnymi dokumentami i papierowymi mapami, które piloci muszą zabierać ze sobą do samolotu. Firma wyliczyła, że w ten sposób uda się zaoszczędzić rocznie 7,5 miliona arkuszy papieru i blisko 5 milionów litrów paliwa.

Więcej na: komorkomania.pl