Załoga Eko na portalu edukacyjnym Telewizji Polskiej

0
1231
views

Od razu prawie tysiąc odcinków 40 najciekawszych serii edukacyjnych Telewizji Polskiej oraz mnóstwo znakomitych tekstów i informacji znajduje się od pierwszego dnia nowego roku szkolnego na Portalu Edukacyjnym Telewizji Polskiej, nowej i nowoczesnej odsłonie projektu tworzonego od niedawna we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Portal jest nowym interaktywnym narzędziem TVP, skierowanym do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, a w niedalekiej przyszłości – do wszystkich uczniów.

Jego głównym celem jest przekazywanie informacji z wielu dziedzin nauki i kultury, inspirowanie do pogłębiania wiedzy, wspieranie cennych inicjatyw edukacyjnych z Polski i świata.

Portal grupuje wiedzę w kategoriach tematycznych: język polski, języki obce, nauka i technologie, matematyka, historia, geografia, nauka o człowieku, kultura, przyroda. Każda kategoria obejmuje materiały wideo z najciekawszymi seriami edukacyjnymi Telewizji Polskiej oraz aktualne informacje z danej dziedziny.  Wśród najciekawszych serii w kategorii przyroda znajduje się min. program „Załoga Eko – Chcemy żyć w czystym świecie”, zapraszamy do oglądania odcinków on-line: http://edu.tvp.pl/11974679/zaloga-eko

Portal jest w pełni responsywny, tzn. dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym będzie wyświetlany. Po co to komu? Bo czasy, kiedy strony internetowe oglądało się tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach mijają bezpowrotnie. Liczba urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów, jest coraz większa (wg prognoz tylko w tym roku Polacy kupią 1,8mln takich urządzeń!). A więc wejść na www.edu.tvp.pl będzie można w domu, szkole, autobusie, pociągu… dosłownie wszędzie.

Zapraszamy również przed ekrany TVP Polonia w każdą sobotę o godzinie 10:40

www.edu.tvp.pl