Wielka iluminacja świątecznej Warszawy

0
1131
views

Jaka będzie tegoroczna iluminacja stolicy przekonamy się w sobotę, 7 grudnia, kiedy Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, place, skwery i kilka warszawskich ulic po obu stronach Wisły, rozświetlą świąteczne dekoracje. Najważniejszym punktem wieczoru będzie rozpalenie choinki na placu Zamkowym.

Wszyscy, którzy w sobotę, o godzinie 17.00, dotrą na plac Zamkowy będą mogli zanurzyć się w bajkowym świecie mikołajowych przygotowań do świąt. Tuż obok choinki w fabryce prezentów pracować będą elfy i pomocnicy Mikołaja, aby zdążyć na czas z przygotowaniami.

Elfy wiedzą, że na początku grudnia w Warszawie zawsze rozświetla się wielka choinka, dlatego wraz z publicznością czekać będą w radosnej atmosferze na Mikołaja, który przyjedzie do stolicy prosto z Laponii. Nie zabraknie oczywiście świątecznych piosenek, kolęd i niespodzianek.

Czy jednak faktycznie uda się zachować tradycję i przy Zamku Królewskim w sobotni wieczór choinka zabłyśnie pięknymi kolorami? Zadanie nie będzie proste ponieważ zniknęła magiczna iskierka rozpalająca drzewko i nasze dzielne elfy będą jej poszukiwać… Czy warszawiakom, Mikołajowi i elfom uda się ją odnaleźć?

Na zakończenie imprezy z placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, aż do ronda de Gaulle’a Mikołaj z Laponii przejedzie w barwnej paradzie ze swoimi pomocnikami. Wszyscy chętni mogą się dołączyć i celebrować nastanie świątecznego czasu w Warszawie.

Organizatorem imprezy inaugurującej świąteczną iluminację jest Stołeczna Estrada.

Świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę już po raz piąty. Każdego sezonu na choince  prezentowana jest inna kolorystyka i sekwencja wzorów. Tak będzie i w tym roku.  Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje będzie można podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie, a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej.

Świąteczną iluminację Warszawy przygotowała firma Multidecor. Iluminacja wykonana jest z najwyższej jakości oświetlenia choinkowo-dekoracyjnego, z wykorzystaniem najnowszej technologii energooszczędnych diod ECO-LED.