Syrena powraca w wielkim stylu!

0
1492
views

Syrena Meluzyna to samochód, który ma wielkie szanse na produkcję. Ma być polską odpowiedzią na Mini Coopera czy Audi TT. Po 30 latach polska marka samochodów powraca w wielkim stylu, a plany właściciela firmy AK Motor International Corporation są bardzo ambitne.

W rozmowie z OnetMoto Arkadiusz Kamiński zdradził pierwsze sekrety nowej Syreny. Poznaliśmy przy tym nowe szczegóły techniczne samochodu i otrzymaliśmy na wyłączność zdjęcia przedstawiające gotowy model samochodu.

Syrena Meluzyna to pomysł właściciela firmy AK Motor International Corporation, Arkadiusza Kamińskiego, na wskrzeszenie kultowej polskiej marki. Firma została założona w lutym 2012 roku w Kanadzie. Przypomnijmy, że w połowie roku informowaliśmy o podpisaniu umowy, w ramach której firma AK Motor nabyła prawa do używania nazwy Syrena.

– Plan zakłada wytwarzanie pojazdu AK Syrena w Polsce, na istniejących podzespołach i płycie podłogowej, przynajmniej na początku – mówił już wtedy Arkadiusz Kamiński. Właściciel AK Motor zapowiadał również, że chce utrzymać powiązania z Fabryką Samochodów Osobowych.

 

Więcej na: moto.onet.pl