Nadzór budowlany wziął się za działkowe altany

0
1254
views

Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie dotyczące altan, które ludzie stawiają sobie na działkach. Według przepisów altana nie może być większa niżeli 35 mkw., oraz 5 m. wysokości.

O to, iż nadzór budowlany może zarządzić rozbiór altany mogą się obawiać także Ci działkowcy, którzy mimo że nie przekroczyli praw w związku z jej wielkością zadbali o to, aby była zbyt wystawna.

– ,,Pod pojęciem altany należy rozumieć budowlę o lekkiej konstrukcji, często ażurowej, stawianej w ogrodzie, przeznaczonej do wypoczynku , oraz ochrony przed słońcem i deszczem’’ – zdefiniowali urzędnicy

Z tego typu problemami zaczynają zmagać się pierwsi działkowcy o czym również wspomniała niedawno ,,Gazeta Wyborcza’’. Właściciel działki z Warszawy posiadał dwukondygnacyjny 24 m. murowany domek, który według nadzoru budowlanego nie był altaną czy budynkiem gospodarczym, a obiektem rekreacyjno-wypoczynkowym, na jaki nie potrzeba pozwolenia na budowę.

Niestety, odwołania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a inni działkowcy posiadający altany murowane drżą na wieść o tym, że mogą stracić to, co przez lata dawało im radość.

 

zd24