„Bydgoski Węzeł Wodny” z dwiema toaletami publicznymi

0
1656
views

Bydgoszcz wzbogacił się o dwie nowe toalety publiczne. Aby z nich skorzystać wystarczy mieć przy sobie symboliczną złotówkę. Szalety powstały w ramach rewitalizacji bulwarów i nadbrzeży Bydgoskiego Węzła Wodnego.

 

Toalety prezentują się bardzo estetycznie. Wyposażone zostały w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak automatyczny podajnik wody, mydła i suszarkę, automatyczny podajnik papieru toaletowego, modem GSM dla administratora oraz szereg innych systemów zapewniających bezpieczeństwo. Nie zabrakło też ogrzewania podłogowego, instrukcji w trzech językach oraz przystosowania toalet dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwszy nowouruchomiony szalet znajduje się przy przystanku tramwaju wodnego „PKS”. Drugi natomiast jest po lewej stronie rzeki Brdy między mostem Królowej Jadwigi, a mostem Solidarności. Czas na skorzystanie z szaletów wynosi 15 minut. Będą to na pewno bardzo popularne i przydatne miejsca dla mieszkańców oraz turystów spacerujących nowym nabrzeżem.

Inwestycja zrealizowana została w ramach zadania pn.:„Bydgoski Węzeł Wodny – rewitalizacja bulwarów i nabrzeży,  polegająca na przebudowie i budowie umocnień nabrzeży,  przebudowie oświetlenia, przebudowie ścieżek rowerowych i pieszych, budowie obiektów małej architektury, przebudowie układu komunikacyjnego i budowie przystanków tramwaju wodnego”.

Producentem nowych toalet publicznych jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic.