Dłuższa praca mniejsza płaca

0
1436
views

Zapewne wszyscy pamiętają expose z 2011 r., gdzie premier Donald Tusk zapewniał społeczeństwo, iż nowa reforma mająca na celu późniejsze pójście na emeryturę gwarantuje nam o wiele wyższe świadczenia.

Podobne obiecanki słyszeliśmy również podczas wprowadzania OFE. Jak się okazuje nic z zapewnień Tuska nie doczekało się spełnienia, ponieważ emerytury zamiast być wyższe są coraz niższe.

Jak podaje Fakt.pl emerytura, która w 2013 r. wynosiła 3036 zł. brutto obecnie, obliczona według nowych zasad wynosi 1856 zł. brutto. Różnica zatem jest kolosalna. Pani Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS nie ukrywa, iż nowa reforma miała na celu to, aby emerytury były niższe.

– ,,Oczywiście w momencie wprowadzania reformy nikt o tym bardzo głośno nie mówił. Ale przecież po to ta reforma była przeprowadzana, ponieważ nie można było sfinansować tak wysokich w stosunku do wynagrodzeń emerytur, jakie były poprzednio’’- powiedziała w TVN24 byłą prezes ZUS.

Dlaczego Donald Tusk będąc świadomy, że nowa reforma nie przyniesie żadnych korzyści pod względem emerytur mówił, iż ,,Pójdziemy na nie później, ale będą one wyższe’’?

 

Wiadomości