Modernizujesz magazyn lub sortownię?

0
1186
views

Poznaj możliwości hakowych wag przemysłowych. Ważenie to jeden z kluczowych elementów procesów produkcji i dystrybucji w wielu branżach gospodarki – zarówno w branży przemysłowej, jak też w rolnictwie.

Oferta produktów niezbędnych do poznania ciężaru ładunków jest dość bogata. Sprzedawane wagi różnią się od siebie nie tylko rodzajem producenta, ale również zakresem ważenia oraz rozdzielczością wyświetlacza. Poznaj pełny zakres możliwości wag hakowych dla swojego biznesu.

Czym są hakowe wagi przemysłowe?

Wagi przemysłowe hakowe (takie jak te dostępne w sklepie https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-hakowe) to urządzenia, które mają zastosowanie do ważenia ciężkich towarów. Opcja zawieszenia ich na haku przydaje się w różnych sektorach gospodarki. Jednym z nich jest rolnictwo. Osoby zajmujące się produkcją paszy mogą stosować hakowe wagi do ważenia worków z pokarmem dla zwierząt. Przydają się one również samym rolnikom, którzy mogą w ten sposób łatwiej skontrolować, czy podają zwierzętom hodowlanym odpowiednią ilość pokarmu i przestrzegają określonego systemu ich żywienia. Tego typu rozwiązania bywają pomocne również w przypadku weterynarzy zajmujących się trzodą chlewną i bydłem. Stosując wagę, zawsze należy sprawdzić, czy ładunek jest wyposażony w odpowiednio mocny i pewny uchwyt do podnoszenia.

Do czego jeszcze przydają się wagi przemysłowe?

Na rynku istnieje szereg rozwiązań dla profesjonalistów pracujących w branży przemysłowej, logistycznej i magazynowej. Do narzędzi wspierających pracę należą przemysłowe wagi hakowe. Za sprawą dużego i wyraźnego wyświetlacza typu LED, ułatwiają prawidłowe odczytanie ciężaru towaru. Jasność wyświetlacza pozwala korzystać z niego nawet z większej odległości. Świetnie radzą sobie również w środowisku o wysokim ciśnieniu, nie przekłamując wyniku – pomimo wielu zakłóceń i niesprzyjającego otoczenia. Poszczególne modele wag obejmują różne zakresy ważenia, zaś same urządzenia dobrze wznoszą wstrząsy. Są przy tym proste w obsłudze i wspierają proces produkcji. Dlatego też stanowią świetne wyposażenie magazynów, centrów logistycznych i fabryk.

Zastosowanie hakowych wag produkcyjnych

Wagi służące ważeniu ładunków do 10 ton stosowane są przede wszystkim w przemyśle, handlu i rolnictwie. Modele zawieszone na haku są niezastąpione również w sortowniach. Jeszcze przed dystrybucją paczek pracownicy mogą je dokładnie zważyć i sprawdzić, czy informacja na etykiecie zgadza się z tą faktyczną. Dodatkowym atutem wielu modeli jest sprzedawany z nimi pilot na podczerwień, sprzyjający pracy w bardziej skomplikowanych i surowych, magazynowych, warunkach. Jakość modeli zapewnia certyfikat ISO, zapewniający ich odpowiednią kalibrację.

W jaki sposób korzystać z przemysłowych wag hakowych?

Skontrolowanie ciężaru ładunku z użyciem wagi hakowej jest bardzo proste. Wystarczy:

  • ułożyć ładunek na płaskiej powierzchni;

  • przymocować uchwyt ładunku do haka wagi;

  • unieść ważony towar przy użyciu uchwytu wbudowanego w wagę;

  • spojrzeć na wyświetlacz, aby poznać szczegółową wagę ładunku.

Gotowe!