Kasy fiskalne obowiązkowe

0
1385
views

Resort Finansów pracuje nad tym, aby rozszerzyć obowiązek używania kas fiskalnych dla wszystkich, którzy posiadają działalność gospodarczą. Co ważne bez znaczenia ma być to jakimi obrotami dany właściciel przedsiębiorstwa się wyróżnia.

Według Ministerstwa Finansów jest to sposób na ochronę uczciwych przedsiębiorców, którzy mają nieuczciwą konkurencję, jaka zaniża swoje dochody, by nie prowadzić do konieczności zakupu kasy fiskalnej, oraz ochronę konsumentów, którzy z powodu braku odpowiedniego dokumentu nabycia produktu lub skorzystania z usługi na konkretną kwotę często z trudem dochodzą swoich praw.

Zamiarem resortu jest objęcie obowiązkiem używania kas rejestrujących firmy świadczące usługi tj. naprawy pojazdów, lekarskie, fryzjerskie, dentystyczne, gastronomiczne, kosmetologiczne, kosmetyczne i prawnicze. W zamiarach MF jest również refundacja 90 proc. ceny zakupu kas bez podatku przy czym nie więcej niżeli 700 zł jeśli chodzi o podatników dopiero rozpoczynających ewidencjonowanie za pomocą kas fiskalnych.

Niemniej osoby te będą miały czas na wdrożenie się, a dokładnie od dwóch do trzech miesięcy na stopniowe przygotowanie do poważnego rejestrowania swoich obrotów.

Owo rozporządzenie ma obowiązywać przez dwa lata, czyli od 2015 do 2016 r.

 

Zd24