Problemy z nowymi banknotami

0
1443
views

Choć banknoty z podpisem prezesa Marka Belki znajdują się w obiegu od kilku miesięcy, to wciąż w wielu miejscach występują problemy z ich akceptacją. Taka sytuacja jest niezgodna z obowiązującym prawem, a co za tym idzie możemy ubiegać się o odszkodowanie.

Wprowadzenie do obiegu nowych, lepiej zabezpieczonych banknotów potwierdziło przewagę ludzi nad maszynami. Kasjerom i kasjerkom rozpoznanie oraz akceptacja nowych wzorów nie sprawia najmniejszych trudności. Inaczej jest z maszynami, które trzeba przeprogramować, a to kosztuje i zabiera czas. Okazuje się, że wciąż mamy w Polsce automaty, które nie akceptują legalnych środków płatniczych.

Nowe banknoty są nierozpoznawalne przez starego typu biletomaty w Krakowie – informuje portal rmf24.pl. – Urządzenia nie rozpoznają nowych wzorów pieniędzy, ponieważ pracują na niezaktualizowanym oprogramowaniu.

Krakowskie MPK zapewnia, że problem zniknie w ciągu dwóch tygodni, ale jak dotąd pasażerowie, chcący kupić bilety w automacie, musieli korzystać ze starych banknotów. Okazuje się, że za tę niedogodność mogą żądać odszkodowania.

 

Źródło: RMF 24