Postrzelił policjanta przed hipermarketem

0
931
views

Sceny niczym z filmu rozegrały się o 2.30 pod hipermarketem Tesko na ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Do awanturującego się wewnątrz sklepu klienta wezwano policję. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że posiada on kilka ran, dlatego najpierw postanowili wezwać karetkę.

Wyprowadzając mężczyznę na zewnątrz doszło do szarpaniny, w trakcie której awanturnik zdołał wyciągnąć funkcjonariuszowi policji broń i mierząc w jego stronę oddał strzał. Ciężko rannego policjanta natychmiast odwieziono do szpitala gdzie konieczne było przeprowadzenie operacji.

Już nie tylko awanturnik, bo także sprawca napadu na policjanta zdołał uciec. Niemniej  na ul. Bełzy został zatrzymany przez inny patrol policji. Okazało się, że owym mężczyzną jest 26-letni mieszkaniec Inowrocławia, który wcześniej był już karany, między innymi za narkotyki, jak również włamania.

W toku dalszych czynności sprawdzono czy 26-latek nie działał pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazały, iż był całkowicie trzeźwy, natomiast wyniki na obecność narkotyków na chwilę obecną są jeszcze nie znane.

 

Zd24.pl