Roztańczona Bydgoszcz na Święto ul. Gdańskiej

0
1256
views

Święto Ulicy Gdańskiej organizowane przez Gazetę Wyborczą w Bydgoszczy już od dwunastu lat na trwałe wpisało się w terminarz wydarzeń kulturalno – rozrywkowych w naszym mieście.

Ideą Święta jest nieustanne ożywianie serca Śródmieścia jakim jest ulica Gdańska. Każdego roku impreza poświęcona jest innej tematyce wiodącej.
W tym roku XII Święto Ulicy Gdańskiej upłynie pod hasłem Roztańczona Bydgoszcz.

Dlatego też, do współorganizacji tegorocznego święta zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców, którym bliski jest taniec. Ich dokonania zaprezentujemy ze sceny głównej wydarzenia oraz na łamach Gazety Wyborczej w Bydgoszczy. Uczestnikami święta, będą grupy taneczne z instytucji miejskich i prywatnych, szkoły tańca, pasjonaci i amatorzy.

Wystąpią: Szkoła Tańca Bailamos, Zespół Tańca Współczesnego KONTRA, Szkoła Tańca Joanny Ossowskiej, ECHO Dance Team, Studio Tańca Up2Exellence oraz Centrum Tańca Siwka. Wspólnie ze SPORT FACTORY ZUMBA TEAM zatańczymy zumbę!

Nie lada atrakcją dla wszystkich mieszkańców i miłośników Bydgoszczy będą spacery po śródmieściu. Okazuje się, że Bydgoszcz jest poza swoimi granicami znana z murali. Przechodzimy obok nich nawet kilka razy dziennie, ale czy ktoś z nas zastanawiał się, co oznaczają lub dlaczego właśnie w tym miejscu zostały namalowane?

Spacer szlakiem bydgoskich murali śródmieścia odkryje przed Wami tajemnice ściennych malowideł. Przewodniczka w ciągu 1,5 – godzinnego spaceru po centrum miasta opowie jak, kiedy i dlaczego zostały stworzone. „- Co tu było za Gierka?” czyli drugi spacer, który uzmysłowi jak bardzo się Bydgoszcz zmieniła i dlaczego już nie można jej nazwać" Brzydgoszczą" Spacer inspirowany zmianami, jakie dokonały się w centrum miasta przez ostatnie 2 dekady. Wspomnimy bydgoskie sklepy i punkty, które 30 lat temu na mapie wydawały się mieszkańcom najważniejsze. Czy przemiany te są tylko pozytywne? Tego dowiecie się na 1,5 – godzinnej wędrówce z planem miasta z lat 60'.

Wszystkie spacery odbędą się w piątek, 5 września. Zbiórka o godz. 17.00 na placu przed Domem Mody Drukarnia, przy scenie Gazety Wyborczej. Na spacery trzeba się jednak wcześniej zapisać.

Wystarczy wysłać maila na adres: promocja_bydgoszcz@gazeta.pl, a w nim: imię i nazwisko oraz informacja, na którą z dwóch tras padł wybór, albo zadzwonić: 507 094 664. Na zgłoszenia czekamy do 3 września.
W programie XII Święta ulicy Gdańskiej nie zabraknie również tanecznych konkursów w których do wygrania będą: bilety do kina Helios, zestawy kosmetyków Oriflame oraz kuchenne przybory od firmy Prymat.

Gwiazdą wieczoru będzie – Robert Janowski z muzykami i wokalistami z programu „Jaka to melodia”. Imprezę poprowadzi Kabaret OKO. Partnerem święta jest Urząd Miasta Bydgoszczy, Dom Mody Drukarnia, Kino Helios, Park Hotel w Bydgoszczy. Impreza pod patronatem Radia Złote Przeboje i TVP Bydgoszcz.

 

Agora Group