Konta emerytów zajmowane przez Skarbówkę

0
898
views

Media publiczne, oraz KRRiT głównie utrzymują się z opłat abonamentowych, których społeczeństwo zapomina uiszczać. Już wcześniej zapowiadano ściąganie zaległości i wiele osób otrzymało stosowane rachunki.

Teraz urzędy skarbowe zaczęły zajmować konta bankowe emerytów, którzy uchylają się od opłat radiowo-telewizyjnych. Ewidencję starszych osób, oraz pobieraniem opłat zajmuje się Poczta Polska.

Większość emerytów ma zaległości rzędu ok. 2 tys. zł. Głównie dlatego, że nie wyrejestrowali swoich odbiorników natomiast zaprzestali opłacać abonament. Faktem jest, iż niewielkie emerytury ledwo starczają na życie, a zajęcie tych świadczeń przez urząd skarbowy całkowicie może doprowadzić ich do skrajnej biedy.

Emeryci mogą jednak wnioskować do KRRiT o wstrzymanie egzekucji, jednak uzasadnienie owego wniosku musi być poparte szczególnymi argumentami.

Co prawda w 2008 r. premier Donald Tusk obiecał, że doprowadzi do zniesienia abonamentu mówiąc, iż jest to ,,archaiczny sposób finansowania mediów publicznych i haraczem ściąganym z ludzi’’. Właśnie w tym roku odnotowano zaległości w owych opłatach.

Jeśli społeczeństwo przestało płacić idąc za słowami premiera, to teraz premier społeczeństwu nie pomoże.

 

 

Zd24