Kiedy kończy się młodość

0
2491
views

Wtedy organizm zaczyna się sypać. Większość ludzi przestaje dbać właściwie o swoją kondycję tuż po ukończeniu 40. roku życia. Przez kryzys wieku średniego ryzykują rozwojem poważnych chorób – donosi "The Daily Mail".

Z przeprowadzonych brytyjskiego sondażu wynika, że po czterdziestce przestajemy ćwiczyć, zaczynamy się przesadnie obżerać i przybieramy pokaźnie na wadze.

Co trzeci ankietowany, który ukończył już 40 lat, chciałby cofnąć czas, żeby nie dopuścić do takiej nadwagi.
Takie zachowanie niesie ryzyko chorób serca czy cukrzycy – zauważa Alison Freemantle z Lloydspharmacy.

Eksperci zauważają, że wiek, w którym obserwuje się syndrom wieku średniego, z pokolenia na pokolenie się obniża. Zdarza się, że na wypalenie zawodowe, niespełnienie w życiu prywatnym narzekają już ludzie w wieku 35 lat.

Cóż nam pozostaje gdy ciało się starzeje, pozostać młodym duchem.

Po przekroczeniu 40 roku życia większość osób wykazuje wysoką aktywność seksualną. Blisko 50 proc. mężczyzn w wieku od 40 do 80 lat uprawia seks kilka razy w tygodniu. Międzynarodowy zespół badawczy, pod kierownictwem dr. Edwarda O. Laumanna z University of Chicago w Illinois, przeprowadził badanie na grupie 27,5 tys. osób w wieku od 40 do 80 lat z różnych grup etnicznych. Uczestnicy badania mieli określić, jak często uprawiają seks i czy towarzyszą temu jakieś problemy.

Niektórzy uważają, że kobiety są jak wino im starsze tym lepsze…Zdania oczywiście są podzielone, ale może jednak coś w tym jest. Wystarczy spojrzeć na niektóre gwiazdy i porównać zdjęcia z czasu kiedy miały lat 20 i te współczesne. Bardzo duża część o wiele lepiej prezentuje się po 40 roku życia. Oczywiście nie wnikamy w różnego rodzaju zabiegi upiększające, które stosują gwiazdy. Wybraliśmy jedynie te kobiety, które naszym zdaniem wyglądają coraz lepiej, nawet jeśli na twarzy pojawiają się już zmarszczki… Kolejność przypadkowa…

Pozdrawiam