Baza Marsjańska w Atrium Copernicus

0
1838
views

Czas na najbardziej kosmiczną zabawę w toruńskim Atrium Copernicus. Zarówno mali, jak i duzi klienci centrum handlowego będą mogli poznawać tajniki Bazy Marsjańskiej w dniach od 20 do 26 kwietnia 2015 roku. Kosmiczna baza zlokalizowana zostanie w rotundzie centrum handlowego.

W dniach 20 – 26 kwietnia br. w Atrium Copernicus po raz pierwszy w historii Torunia, powstanie dydaktyczno-pokazowa baza marsjańska według projektu Stowarzyszenia POLARIS-OPP, organizacji, która od 1994 roku popularyzuje zagadnienia związane z kosmosem. Klienci Centrum będą mogli korzystać z atrakcji od poniedziałki do piątku w godz. 10.00 – 18.00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 12.00 – 20.00.

Serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci chcące poznać cały wszechświat, ale także dorosłych szukających pozaziemskich emocji. Wystawa „Baza Marsjańska” przewiduje moc atrakcji w oparciu o najwyższej jakości materiały edukacyjne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.   
Ekspozycja składa się z niezwykle atrakcyjnie zaprojektowanych pomieszczeń, wyposażonych w najnowsze rozwiązania techniczne pozwalające zwiedzającym poznać uroki i tajemnice kosmosu.

Baza marsjańska zlokalizowana zostanie w rotundzie Atrium Copernicus, a jej model został wykonany w skali 1:5. Baza składała się z hali sferycznej oraz kilku połączonych ze sobą namiotów – każdy poświęcony innym zagadnieniom tematycznym. W centralnej hali sferycznej, tzw. „Multiplanetarium”, znajdzie się powierzchnia marsjańska do jazdy pojazdem wykonanym na wzór łazika, wraz z modelami gwiazd i planet oraz prawdziwymi meteorytami certyfikowanymi przez Polskie Laboratorium Meteorytowe POLANDMET z Cieszyna.
W sąsiadującym namiocie znajdzie się „Eksploratorium”, w którym będzie można składać papierowe modele lądowników marsjańskich oraz wykonywać badania meteorytów pod mikroskopem cyfrowym. Nieopodal w „Marsjańskim Ogrodzie”, będzie można badać wybrane rośliny, hodować własne sadzonki, które mogłyby się zaadaptować się na Marsie, a nawet budować cząsteczki wody. Obok „Multiplanetarium” powstanie lądowisko dla zdalnie sterowanego helikoptera oraz stacja meteorologiczna, gdzie dzieci będą mogły dokonywać samodzielnych pomiarów pogodowych oraz obserwować Słońce przez specjalny teleskop.

 

Nie zabraknie także konkursu z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami. Aby wziąć udział w zabawie, dzieci zbierać będą pieczątki do Marsjańskiego Paszportu, które zostaną przyznane małym kosmonautom za wykonanie zadań przy wybranych stanowiskach. Spośród osób, które zgłoszą się z kompletem pieczątek do „Multiplanetarium”, codziennie wyłaniane będą grupy finalistów. Następnie dla tych grup przeprowadzane będą konkursy z nagrodami. Na zwycięzców czekają m.in. dziesięć jednoosobowych zaproszeń do zwiedzania jedynego w Polsce modelu wnętrza stacji kosmicznej YSS (moduł Destiny Laboratory w skali 1:1) w Sopotni Wielkiej. W programie przewidziane są m.in. pokazy i prezentacje nieba, seanse astronomiczne nad futurystyczną makietą miejscowości w 2050 roku oraz wycieczki i spacery szlakiem miejsc obserwacyjnych.

Atrium Copernicus
Atrium Copernicus jest położone w ścisłym centrum miasta, przy ul. Żółkiewskiego. Doskonała lokalizacja umożliwia klientom dojazd zarówno środkami komunikacji miejskiej (linie autobusowe i tramwajowe), jak i samochodem, czy pieszo. Przez wiele lat funkcjonowania centrum pokazało, że jest to miejsce z potencjałem na znacznie większy obiekt. W trakcie rozbudowy Atrium Copernicus powiększy się o ponad 17 tys. mkw. powierzchni handlowej.
Obecnie całkowita powierzchnia centrum wynosi ponad 32 tys. mkw., z czego ponad 30 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu. W Atrium Copernicus znajduje się 90 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców centrum są takie marki, jak: hipermarket spożywczy Auchan, elektromarket Media Markt, Decathlon oraz salony modowe znanych marek: H&M, Reserved, CCC, Promod czy Simple. Ponadto w centrum znajduje się perfumeria sieci Douglas, salon Empik, a także salony z biżuterią: Apart i W.Kruk. W ofercie dla dzieci można znaleźć sklepy 5.10.15, Smyk, Coccodrillo.

Po rozbudowie oferta centrum powiększy się o 57 nowych sklepów. Dla wygody Klientów zaplanowano tam również punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. Wśród przyszłych najemców pojawią się po raz pierwszy w Toruniu takie marki jak: Olsen, Pako Lorente, Jupi Park, Takko, iDream (Apple), Witthchen, Paris Optique, Pretty Girl, Diverse Woman czy A’Tab. Ofertę Atrium Copernicus uzupełnią również takie marki, jak: 4F, Aquael Zoo, Badura, Big Star, Cubus, Ecco, Grycan, Hebe, Hexeline, Itaka, Lancerto, Pizza Dominium, Rossmann, Sephora, Swiss, TUI, Wojas, Wólczanka i Yes oraz salony nowych marek z grupy LPP – Sinsay i Mohito.
W procesie rozbudowy zwiększyła się również liczba miejsc parkingowych. Pod koniec listopada ur. udostępniony został nowy parking podziemny, dzięki któremu liczba miejsc postojowych w Atrium Copernicus wzrosła do 1 470.

 

 

***
Atrium w Polsce
W Polsce Atrium posiada 24 działające obiekty handlowe. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Focus Mall w Bydgoszczy, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Felicity w Lublinie. Pod koniec listopada ub. r. sfinalizowana została transakcja przejęcia 24. obiektu – Focus Mall w Bydgoszczy. Łącznie spółka posiada w Polsce 520 tys. mkw. powierzchni najmu brutto.