Jest nowy prezes PZU

0
1165
views

Michał Krupiński, dawniej wiceminister skarbu w latach 2006-2007 i absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, we wtorek został ogłoszony nowym szefem PZU.

Zajął tym samym stanowisko, które w grudniu zwolnił dotychczasowy prezes polskiego ubezpieczyciela Andrzej Klesyk. Zmienili się też członkowie zarządu spółki.

"Pan Michał Krupiński – od 2011 roku prezes zarządu Merrill Lynch Polska i szef bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym" – czytamy w komunikacie PZU.

W latach 2008 – 2011 Krupiński był członkiem rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie, a w latach 2006 – 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Odpowiadał tam między innymi za nadzór właścicielski, nadzorował proces konsolidacji polskiej energetyki.

– Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy – zapowiedział Krupiński, cytowany w komunikacie.

 

(IAR), (PŁ)