Stawki podatku od handlu

0
1489
views

Resort finansów podał informację dotyczącą nowego podatku od handlu. Okazuje się, że w weekendy oraz święta będzie drożej w sklepach.

Niemniej stawkę podatku od handlu ustalono na 0,7 proc. obrotów miesięcznie, jednakże dla sieci, które uzyskują przychód do 300 mln. zł. Obrót powyżej 300 mln. zł będzie opodatkowany na 1,3 proc. Z kolei nowe prawo w tej kwestii nie będzie dotyczyło tych właścicieli sklepów, których dochód będzie poniżej 1,5 mln. zł.

Jeśli chodzi o weekendy i święta ustalono osobną stawkę opodatkowania, która wynosi 1,9 proc. Zapewne można się spodziewać, iż w te dni za zakupy w większych sieciach handlowych będziemy płacić drożej. Zyskają na tym małe sklepy, które w tym czasie mogą liczyć na większe zainteresowanie klientów.

Podsumowując właściciele sklepów zmierzą się z trzema stawkami podatków. A mianowicie 0,7 proc. uzyskując przychody od 1,5 do 300 mln. zł miesięcznie, 1,3 proc. od nadwyżki, czyli przekraczając 300 mln zł. miesięcznie i 1,9 proc. stawki od handlu w soboty, niedziele, dni ustawowo wolne od pracy, oraz święta.

 

zd24