Prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz dobiegły końca

0
1700
views

Zakończył się etap projektowania nowego obiektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Galeria zyskała nową tożsamość architektoniczną, która w połączeniu z szeroką i różnorodną ofertą ponad 60 marek outletowych – modowych, sportowych, obuwniczych i wyposażenia wnętrz, stanie się kluczowym elementem wyróżniającym galerię w całym regionie.

Prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz zostały zakończone. Koncepcja architektoniczna nowej bydgoskiej inwestycji firmy Carrefour powstała w pracowni Space Architects. Projekt przebudowy i rozbudowy obiektu zakłada stworzenie nowoczesnej, przestronnej przestrzeni handlowej, która wraz z kompleksowo zmodernizowanym hipermarketem Carrefour, stworzy nową jakość zakupów w rozpoznawalnej od wielu lat lokalizacji. Wnętrze galerii wyróżniało się będzie nie tylko ciekawym, nowoczesnym designem, ale także przestronnością i funkcjonalnością dla odwiedzających ją klientów. Zakończenie etapu projektowania obiektu doprowadzi niebawem do rozpoczęcia procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy powstanie w miejscu obecnie działającej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II – jednej z najnowocześniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Lokalizacja centrum jest dobrze znana i łatwo dostępna dla klientów. Dzięki otoczeniu kluczowych dróg wylotowych z miasta, pozwala na dogod ny dojazd zarówno mieszkańcom Bydgoszczy, jak również innych miast województwa kujawsko – pomorskiego, takich jak Toruń, Grudziądz, Inowrocław czy Włocławek. Modernizacja dróg ekspresowych S5 i S10 dodatkowo polepszy skomunikowanie regionu z sąsiadującymi miastami, zapewniając szybki i wygodny dojazd do autostrady A1, co istotnie przełoży się na zwiększenie zasięgu oddziaływania Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Obecnie w strefie do 90 minut jazdy samochodem do powstającego centrum outletowego mieszka ponad dwa miliony jego przyszłych klientów.

Na powierzchni outletu 17 000 m. kw. GLA Metropolitan Outlet Bydgoszcz zaoferuje szeroki wybór marek modowych, sportowych, obuwniczych, galanterii skórzanej oraz wyposażenia wnętrz znanych polskich i zagranicznych producentów w obniżonych cenach. Ofertę uzupełnią punkty gastronomiczne, usługowe oraz plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwym atutem outletu będzie funkcjonujący w nowej odsłonie operator spożywczy Careffour o powierzchni 5 000 m. kw. uzupełniony dodatkowo o stację paliw. Przebudowa dotychczasowej galerii handlowej na outlet dobrze wpisuje się w aktualne trendy na rynku. Centra wyprzedażowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich konsumentów, a realizowane rozbudowy i modernizacje obiektów przyciągają wielu nowych najemców.

Metropolitan Outlet Bydgoszcz od pierwszego zaprezentowania na rynku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Znane międzynarodowe i polskie marki potwierdziły zainteresowanie wynajęciem powierzchni handlowej. Ponad 70 procent powierzchni jest zarezerwowanej, aktualnie trwają negocjacje pierwszych umów najmu. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma JLL światowy lider w zakresie doradztwa i inwestycji z sektora nieruchomości komercyjnych.

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy to nie jedyna z inwestycji realizowanych obecnie przez Carrefour w Polsce. Równolegle sieć finalizuje ostatni etap rozbudowy i remodelingu Galerii Morena w Gdańsku, a także kilku mniejszych modernizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych ze swojego portfolio na terenie całego kraju.