Motoryzacyjny gigant i fabryka w Pruszkowie

0
1268
views

Pruszków stanie się polskim zagłębiem przemysłu motoryzacyjnego? To możliwe. Już teraz produkowane są tam elementy wyposażenia, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover.

Obecnie działająca tam fabryka Kongsberg Automotive powiększyła się o nową część o powierzchni 2500 m kw. To oznacza też wzrost zatrudnienia. – Jeżeli chodzi o wzrost zatrudnienia planujemy z 1 200 osób obecnie pracujących zatrudnić dodatkowo 20 proc.

Szukamy przede wszystkim inżynierów, specjalistów, automatyków, robotyków i osoby z doświadczeniem. Miejsce u nas znajdą także osoby, które mają wykształcenie kierunkowe, ale chciałyby się rozwijać i zyskać doświadczenie w prawdziwym biznesie i w przemyśle – mówi newsrm.tv Krzysztof Hauk, General Menager Polska, Kongsberg Automotive. Mniej doświadczone osoby mogą skorzystać ze staży i praktyk.

Ciekawą propozycją jest system stażu, w którym osoba rotuje pomiędzy poszczególnymi działami. W ten sposób młody pracownik ma okazję poznać różne działy. – Co roku mamy 9 stażystów i w ostatnim roku 5 z nich znalazło tutaj zatrudnienie – dodaje Krzysztof Hauk. 15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Firma zainwestowała 3 miliony PLN w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw. Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Planowane są również zatrudnienia, nawet 250 osób w 2019 roku. Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie.

Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów PLN w przeciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok. Bogate zaplecze techniczne oraz doświadczenie i dotychczasowa współpraca ze znaczącymi globalnymi klientami, zaowocowały kolejnym kontraktem – na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium.

Jego wartość to kolejne 120 milionów PLN. Obecnie zakład nasz zajmuje 14 tys. metrów kwadratowych. W każdym razie wygraliśmy nowe projekty. Przygotowujemy się do uruchomienia produkcji dla znanych marek producentów samochodowych i obecnie posiadane zdolności produkcyjne są niewystarczające.

Musimy w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 30 mln euro w rozwój.

newsrm.tv