Za urlop coraz częściej płacimy bezgotówkowo

0
1274
views

Nie wydać dużo, dojechać na miejsce autem i nocować w prywatnym mieszkaniu – tak w skrócie można określić wakacyjne preferencje Polaków. Ważną kwestią jest też dla nas internet. Nie tylko wyszukujemy w nim oferty, lecz także intensywnie korzystamy z niego na wakacjach.

Według raportu „Europa Środkowo-Wschodnia na wakacjach” dla 56% Polaków internet jest pomocny w trakcie planowania wyjazdu. Aż 95% z nas spędza czas online również podczas wakacji. Głównie korzystamy z mediów społecznościowych.

Większość badanych bierze 14 dni urlopu w sezonie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu. Co ciekawe, z roku na rok zwiększa się jednak grupa osób, która wyjeżdża na wakacje dopiero we wrześniu, kiedy ceny stają się dużo korzystniejsze.

Przy wyborze miejsca spędzania urlopu bierzemy pod uwagę opinie swoich znajomych i przyjaciół (48%), odległość od turystycznych atrakcji (25%) i popularność wśród innych turystów (13%).

Podczas planowania wyjazdu zwracamy uwagę także na metodę płatności za nocleg. Mimo że większość z nas nadal płaci za część pobytu gotówką, to coraz bardziej przekonujemy się do regulowania należności przez internet. „Zanotowaliśmy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Już 30% ankietowanych płaci za pośrednictwem systemów płatności internetowych” – mówi serwisowi infoWire.pl Matt Komorowski, dyrektor zarządzający PayPal CEE.

INFO-WIRE