Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC przez Internet?

0
1480
views

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest wykupienie polisy OC. Posiadanie ważnego ubezpieczenia chroni przed zapłatą z własnej kieszeni w przypadku spowodowania szkody komunikacyjnej. Ostatni rok przyniósł spore podwyżki cen OC.

Kierowcy wykupujący polisę zmuszeni byli zapłacić średnio o 46% więcej w stosunku do poprzedniej umowy. Podwyżki są nieuniknione, ale to nie oznacza, że nie da się zapłacić mniej. Dobrym sposobem na szukanie oszczędności są porównywarki OC. Jest to łatwy i wygodny sposób aby porównać ceny z kilku a nawet kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

OC nawet do 40% taniej

Wyższe ceny OC już dla nikogo nie są niespodzianką co nie oznacza, że kierowcy pogodzili się z tym faktem. Mało jest osób, których nie kusi porównanie kilkunastu ofert dostępnych na rynku. Zdobycie takiego zestawienia byłoby bardzo czasochłonne gdyby nie kalkulator OC. Wystarczy poświęcić ok 5 minut na wypełnienie formularza by poznać ceny konkretnych polis. W ten łatwy sposób kierowca dostaje możliwość sprawdzenia różnicy pomiędzy najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem. W ośmiu na dziesięć przypadków te różnice sięgają nawet do 40%. Przy czym korzystanie z porównywarki OC jest darmowe i można z niego korzystać wiele razy przed podjęciem decyzji, którą polisę wybrać. Należy jednak pamiętać by przedstawione dane były prawdziwe, wtedy uzyskamy faktyczną ceną za ubezpieczenie.

Zobacz dlaczego nie warto polegać na kalkulatorze bez podawania danych pod adres https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/

Bez pośredników

Internet to bardzo duże ułatwienie w wielu dziedzinach życia. Nie inaczej jest przy zakupie ubezpieczenia OC. Zamiast płacić za usługi agentów ubezpieczeniowych tracąc przy tym czas na spotkania, można to załatwić bez wychodzenia z domu. To wszystko za sprawią kanałów direct, z których korzysta większość towarzystw ubezpieczeniowych. Sytuacja, w której klient załatwia wszystkie formalności oraz dokonuje płatności na stronie ubezpieczyciela jest korzystna dla obu stron. Towarzystwo Ubezpieczeniowe obniża w ten sposób koszty swojej działalności, a dzięki temu jest w stanie zaoferować niższą cenę polisy OC. Co nie oznacza oczywiście, że placówki poznikają, a przedstawiciele ubezpieczeniowi zostaną bez pracy. Wiele osób nadal preferuje tradycyjną metodę podpisywania umów licząc na pomoc w znalezieniu najlepszej oferty ze strony agenta. Szczególnie gdy poza ubezpieczeniem OC kierowca jest zainteresowany również dodatkami. Przy zakupie OC online można w każdej chwili skontaktować się z doradcą telefonicznie – co przyśpieszy i ułatwi dobry wybór polisy. Dobrą i sprawdzoną Ubezpieczamy Auto.

Możliwość odstąpienia od umowy

Kolejną kwestią przemawiającą za zakupami przez Internet jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od jej podpisania. Jest to bardzo istotne w sytuacji gdy po podpisaniu umowy z jednym ubezpieczycielem okaże się, że konkurencyjna firma daje takie same warunki za niższą cenę. Dzięki temu, iż umowa została zawarta na odległość bez podpisywania dokumentów i może być bezkarnie wypowiedziana przed upływem wspomnianych 30 dni.

Zamiast wściekać się na rosnące ceny polis i płacić dużo więcej, nawet pomimo wieloletniej bezszkodowej jazdy, warto rozejrzeć się za oszczędnościami. Atrakcyjne ubezpieczenie komunikacyjne jest w zasięgu ręki, wystarczy tylko skorzystać z możliwości jakie daje nam porównywarka OC.