Chelaty paszowe w rolnictwie

0
1534
views

Dzisiejsze rolnictwo bardzo szeroko korzysta z różnych nowoczesnych rozwiązań i technologii, które pozwalają mu na uzyskanie jak najlepszych wyników. Duży nacisk kładzie się na to w hodowli zwierząt, gdzie trzeba dbać zarówno o efektywną pracę, jak i zdrowie całej trzody. Hodowcy muszą uważać zwłaszcza na to, jaką paszą karmią swoje zwierzęta. Nie trzymanie się przy tym podstawowych standardów i dopuszczanie nieodpowiednich pasz stanowi poważne zagrożenie dla całej hodowli. Można w ten sposób doprowadzić do znacznego spadku zdrowia hodowanych zwierząt, a nawet ich śmierci. Do tego mięso pochodzące od zwierząt które nie były odżywiane we właściwy sposób jest zwykle gorszej jakości. Dla hodowców szczególnie dbających o te kwestie bardzo dobrą propozycją są chelaty paszowe.

Inwestycja w lepszą hodowlę

                Pasze dla zwierząt muszą mieć odpowiedni skład. Podobnie jak w przypadku człowieka, również i zwierząt bardzo ważną rzeczą jest dostarczanie do organizmu wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli chodzi o wzbogacanie diety pod tym względem, to chelaty mogą być naprawdę świetną inwestycją. Hodowane zwierzęta mogą dzięki nim rozwijać się znacznie lepiej i cieszyć się o wiele lepszym zdrowiem.

Chelaty – zdrowie i ekologia

                Chelaty to specjalne mikroelementowe związki organiczne. Ich zadaniem jest wzbogacanie diety zwierząt i uzupełnianie w nich wszystkich ewentualnych braków i niedoborów. Odznaczają się przede wszystkim wysoką przyswajalnością, co w przypadku niektórych składników odżywczych jest niezwykle istotne. Przy użyciu dobrych, odznaczających się wysoką jakością produktów tego typu można zrobić coś naprawdę dobrego dla zdrowia hodowanych przez siebie zwierząt.

                Chelaty sprawiają przede wszystkim, że witaminy i minerały zawarte w zwykłej paszy zwierząt są o wiele lepiej przyswajalne przez organizm. Dzięki dodawaniu ich do paszy można zatem chronić zwierzę przed poważnymi chorobami, które wynikają z niedoboru niektórych składników odżywczych. Chelaty dobrej jakości produkuje się wyłącznie z ekologicznych, specjalnie dobranych składników. Stosowanie ich przynosi wiele doskonałych efektów, w zależności od tego, jakim zwierzętom się je podaje. We wszystkich przypadkach zwierzęta stają się znacznie zdrowsze i mniej podatne na choroby czy nieprawidłowości w rozwoju. Znikają niektóre szkodliwe dla nich zachowania, wynikające na przykład ze stresu. Znacznie poprawia się też jakość mięsa lub jaj.