Praca dla dłużników kredytów hipotecznych!?

0
1103
views

Licytacja nieruchomości i majątku, to znany proces względem osób niespłacających kredytów hipotecznych. Głównie są to osoby, które straciły pracę, lub z innych powodów, nie mają z czego spłacać swoje zobowiązania.

Według danych takich przypadków jest aż 60 tys. Agencja pracy wyszła z pomysłem, aby nie licytować majątków tych ludzi tylko poszukać im pracę.

,,Pomysł powstał zaledwie kilka miesięcy temu. Zaczęło się od listu do Związku Banków Polskich. ZBP zaprosił nas na spotkanie z 14 bankami podczas komitetu ds. finansowania nieruchomości działającego w ramach ZBP’’ – mówi money.pl Grzegorz Tokarski, prezes agencji pracy New Labour Market Order.

Miałoby to wyglądać w ten sposób, iż banki szukałyby pracy tym osobom. Choć wydaje się to dobrym rozwiązaniem wcale nie łatwo będzie to zrealizować.

,, Żaden z banków nie mówi „nie”, ale to musi jeszcze potrwać kilka miesięcy. Wdrożenie tego pomysłu wymaga zmiany procesów restrukturyzacji w tych bankach, prawa bankowego’’ – podkreśla Grzegorz Tokarski, prezes NLMO.

W tej chwili zainteresowanie realizacji pomysłu wykazuje pięć banków. Niemniej nie podano, które to banki.

 

Gospodarka, Julian Z. Pankiewicz