Weekend w Toruniu

0
1831
views

Festiwal Toruń Harmonica Bridge, pokazy i spektakle Toruńskiego Festiwalu Nowego Cyrku, rodzinne imprezy w Muzeum Etnograficznym i Ogrodzie Zoobotanicznym, a na scenie wiślanej – wirtuoz skrzypiec Steve Kindler. Tak się zapowiada ten weekend. Wierni kibice nie opuszczą z pewnością sobotniego meczu otwarcia Elany i niedzielnego meczu Get Well Toruń.

PIĄTEK 18 sierpnia

godz. 11.00-13.00 Kociołek ze sztuką, Muzeum Etnograficzne
Inspiracji poszukamy w Parku Etnograficznym. Wspólnie udamy się tam ze sztalugami i drewnianymi podobraziami, na które – za pomocą farb temper – przeniesiemy widoki toruńskiego skansenu. Podczas spotkania dzieci dowiedzą się co to znaczy: kompozycja, proporcje, barwy pochodne i podstawowe oraz światłocień, a także jak mieszać farby. Warsztaty twórcze dla dzieci od 8 r.ż. Koszt udziału w jednym spotkaniu: 10 zł/2h.

Festiwal Toruń Harmonica Bridge

 • Dom Muz: wystawa fotografii Roberta Wilka
 • godz. 13:00-16:00 Pomnik Kopernika, wstęp wolny
  – Two Timer (Polska) – modern blues
  – Michele Cuscito (Włochy) – rock
 • godz. 19:00-22:00 Dziedziniec ratusza, biletowana
  – Franolic / Jovanović / Culap (Chorwacja) – world music
  – Joan Pau Cumellas / Valentin Moya (Hiszpania) – gypsy jazz

Szczegóły: www.harmonicabridge.pl

Toruński Festiwal Nowego Cyrku, Rynek Staromiejski

 • godz. 18:00 Pan Ząbek „Rosyjska Ruletka” (interaktywne show)
  „Rosyjska ruletka” to mobilny spektakl uliczny zamknięty w małej walizce. Iluzjonista Pan Ząbek daje popis swoich umiejętności budując show na interakcji z publicznością. W pokazie wykorzystywane są m.in. elementy pickpocketu, czyli popisy kieszonkowca. W finale artysta oddaje się ślepemu losowi, pozostawionemu w rękach widza – pora na rosyjską ruletkę. Artysta buduje atmosferę grozy, choć na końcu wszystko okazuje się żartem i zabawną formą. To spektakl familijny, który rozbawi zarówno dorosłych, jak i dzieci.
 • godz. 21:00 Synergy Art „Fabryka Chmur” (pokaz fireshow)
  Spektakl w wykonaniu Synergy Art to niezwykłe połączenie pokazu ognia i widowiska pirotechnicznego. Jest to jeden z pierwszych tego typu projektów w Polsce zrealizowany z dużym rozmachem, stworzony przez pirotechników i doświadczonych artystów. Przedstawienie naszpikowane jest efektami specjalnymi, pirotechniką sceniczną, niezwykłymi sprzętami zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby spektaklu, wśród których doszukamy się wybuchowych młotów, miotaczy iskier, a nawet armaty.

Wstęp wolny

godz. 21:00 Nova Muzyka i Architektura: Kino letnie – Świątynie kultury cz. II, Zamek Krzyżacki
Prowadzenie – Magdalena Wichrowska. Wstęp wolny

 

Szczegóły: www.harmonicabridge.pl