Kantor internetowy – ile można w nim zaoszczędzić na walutach?

0
1809
views

Wysyp polskich kantorów internetowych to nie przypadek. Ośmiokrotnie niższe opłaty za wymianę walutę powodują, że coraz więcej osób chce oszczędzać na transakcjach walutowych z kantorami internetowymi.

Szukamy kantoru internetowego przede wszystkim, żeby oszczędzać na operacjach walutowych. Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, kupujemy w zagranicznych sklepach internetowych i decydujemy się na inwestowanie w waluty obce. Najpopularniejsze waluty można w kantorach internetowych kupić ze spreadem walutowym mniejszym niż 1%, podczas gdy w banku spread wynosi średnio aż 7,4%. 

Wybierz sprawdzoną markę

Wiele osób jest coraz bardziej świadomych tego, że w banku lub kantorze tradycyjnym można słono przepłacić za wymianę euro czy dolarów. Pomocne w oszczędzaniu na walutach okazały się kantory internetowe. Szukając odpowiedniego dla siebie operatora warto znaleźć taki, który na rynku funkcjonuje już długie lata. Będzie to gwarancją bezpieczeństwa naszych środków zgromadzonych na rachunku w kantorze internetowym. Jednym z takich sprawdzonych kantorów internetowych jest https://kantoronline.pl, który na rynku funkcjonuje już od 7 lat, a jego właścicielem jest TNN Finance SA. Z jego usług korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.

Jak działa kantor internetowy?

Kluczem do korzystania z kantoru internetowego jest posiadanie dwóch rachunków w banku – w PLN oraz walutowego. Jeśli już otworzyliśmy sobie takie konta, możemy od razu przystąpić do rejestracji w kantorze online i wymienić swoje środki po atrakcyjnym  kursie. Wystarczy zasilić środkami swoje konto w kantorze internetowym, a następnie kupić za nie walutę, której potrzebujemy. Po zaksięgowaniu transakcji, kupioną walutę odsyłamy na swoje konto walutowe w banku. Przeczytaj także: Konto walutowe – ile można zaoszczędzić posiadając takie?

Jakie zalety ma kantor internetowy?

Jedną z największych zalet kantorów internetowych jest nie tylko fakt, że oszczędzamy na transakcji, ale także to, że możemy takiego przewalutowania dokonać z dowolnego miejsca na świecie. Nie musimy stać w kolejkach, ani szukać kantoru, który zaoferuje nam najlepszy kurs wymiany. Wymiana w kantorze internetowym jest łatwa, wygodna i efektywna. Dodatkowo, jeśli np. spłacamy kredyt w obcej walucie i nastawiamy się na długoterminową współpracę możemy negocjować kurs wymiany z dealerem walutowym.

Podsumowując

Czasem otwarcie się na nowe możliwości wymaga czasu. Jednak w przypadku kantorów internetowych okazało się, że chęć oszczędzania na wymianie walut jest wśród Polaków bardzo silna i stanowi mocny argument za tym, żeby korzystać z takich instytucji finansowych jak kantor internetowy.