Jak pozbyć się gruzu po remoncie domu lub mieszkania?

0
4301
views

Planujesz duży remont lub jesteś w jego trakcie? Nie wiesz, co zrobić z dużą ilością gruzu powstałego po skuwaniu kafelków lub wyburzaniu ścianki? Przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim kilka propozycji na legalne pozbycie się gruzu po remoncie.

Zamów kontener na gruz

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się gruzu po remoncie jest zamówienie kontenera. Dzięki temu nie będziesz musiał składować odpadów na swojej działce, tylko wrzucać je bezpośrednio do kontenera. Decydując się na takie rozwiązanie, masz pewność, że gruz z Twojego mieszkania nie zostanie wywieziony do lasu lub na nielegalnie utworzone wysypisko.

Profesjonalne firmy zajmujące się wywozem gruzu oferują różnej pojemności kontenery na gruz. Zastanawiasz się, ile kosztuje wynajęcie takiego kontenera? Jego cena uzależniona jest przede wszystkim od:

–  pojemności, którą zdecydujesz się zamówić

ilości gruzu, jakiego chcesz się pozbyć,

–  czasu, na jaki chcesz wynająć kontener.

Wynajmij odpowiednią firmę

Wywóz gruzu warto powierzyć osobom, które zajmują się tym od lat. Jeżeli po remoncie została Ci duża ilość gruzu – zadzwoń do odpowiedniej firmy. Za opłaconą usługę możesz mieć pewność, że fachowcy załadują Twój gruz oraz wywiozą go w bezpieczne miejsce.

Wywieź gruz na wysypisko gminne

Jeżeli gmina, w której mieszkasz dysponuje własnym wysypiskiem śmieci, to swój gruz po remoncie możesz wywieźć właśnie w to miejsce. Jest to usługa całkowicie bezpłatna. Taki gruz najbezpieczniej wywieźć przyczepką samochodową. Nie wiesz, czy Twoja gmina ma własne wysypisko śmieci? Dowiesz się tego w miejscowym zakładzie gospodarki komunalnej.

Oddaj gruz osobie, która go potrzebuje

Chcąc pozbyć się gruzu, zacznij przeglądać lokalne ogłoszenia w gazecie lub Internecie. Wiele osób szuka tego kruszywa chociażby do utwardzenia drogi przed domem. Możesz również zapytać sąsiadów, czy nie potrzebują gruzem wyrównać działki lub terenu swojej posesji. Decydując się oddać gruz drugiej osobie, pamiętaj o tym, aby ustalić, kto płaci za transport gruzu z miejsca na miejsce. Najczęściej koszty transportu pokrywa osoba, która zabiera gruz do prywatnego użytku.

Wywieź samodzielnie

Nie masz zbyt dużej ilości gruzu do wywiezienia? Możesz usunąć go z terenu swojej działki samodzielnie. W takim wypadku jednak musisz mieć odpowiedni samochód. Nie przewieziesz bowiem gruzu w bagażniku lub na tylnym siedzeniu swojego auta. Gruz może uszkodzić tapicerkę lub wnętrze bagażnika.

Co się dzieje się z wywiezionym gruzem?

Gruz jest jednym z tych materiałów, który można ponownie wykorzystać. Najczęściej jest on przerabiany na drobne kruszywo budowlane, które wykorzystuje się między innymi do budowania nowych dróg czy mostów. Gruz powstały przy remontach czy pracach rozbiórkowych może także służyć do wyrównywania terenu lub przywracania pierwotnego charakteru terenom zniszczonym.

Na terenie Wrocławia oraz okolic działa wiele firm zajmujących się wywozem gruzu. Sprawdź ofertę firmy Ekologis – wywóz gruzu Wrocław.