Piotr Duda: Zostaliśmy oszukani przez rząd PIS

0
1396
views
Przewodniczący Solidarności P. Duda uważa że zostali oszukani przez rządzących PiSu, dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych – mówił w piątek w TVP Info szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Podkreślił, że „S” domaga się m.in. podwyżek dla całej budżetówki, takich jak w służbach mundurowych.

Przewodniczacy „Solidarności” poinformował, że swoje postulaty związek przedstawi w piątek w Warszawie minister rodziny i pracy Elżbiecie Rafalskiej podczas posiedzenia przewodniczących wszystkich regionów i branż.

– Zostaliśmy, że tak powiem, oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Z całym szacunkiem przez ostatnie dwa i pół roku (…) dobrej współpracy, ale trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. – powiedział Duda w TVP Info.

Pytany, kto otrzymuje takie podwyżki, odpowiedział: – Chociażby służby mundurowe. – Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji, nie osiągają nic, albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę osiągają prawie wszystko.
Dlatego chcemy dziś porozmawiać sobie z panią minister Rafalską, że tak to nie może wyglądać. Dlatego domagamy się proporcjonalnych podwyżek takich jak w służbach mundurowych dla całej budżetówki, a także mówimy o wieku emerytalnym – powiedział szef „S”.

Jak mówił, „PiS udowadniał nam, że nie można zrobić, złożyć projektu ustawy odnośnie przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 przez mężczyzn okresu składkowego, absolutnie nie można”.
– Tutaj podzielił społeczeństwo, bo w służbach mundurowych można po 25 latach przechodzić na emerytury bez względu na wiek – zauważył.

 

PAP