Nadchodzi Zima: Jak Naturalne Oleje Chronią Cię, Gdy Jest Zimno

0
1944
views

W trakcie zimy skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Niskie temperatury oraz chłodne wiatry, to stres dla naszego ciała. Naturalne oleje, do których zaliczamy na przykład olej kokosowy, rycynowy, czy arganowy, mogą we wspaniały sposób niwelować skutki złej pogody.

Wszystkie trzy wyżej wspomniane olejki mają właściwości odżywiające oraz nawilżające skórę, a każdy z nich posiada swoją własną charakterystykę.

Olejek kokosowy
Olej kokosowy składa się z kwasów tłuszczowych (laurynowego i mirystynowego) oraz kompleksu witaminowego, do którego zaliczamy następujące witaminy: C, PP, B1, B3, B6, B9.
Jest przeznaczony dla osób o suchej i normalnej skórze. Zimą oraz jesienią olejek ten łagodzi uczucie suchości skóry, oraz łuszczenie, co jest spowodowane działaniem zimnego wiatru. W przypadku, gdy masz tłustą cerę, nie powinieneś stosować czystego olejku kokosowego, ale raczej mieszankę olejku kokosowego z kremem, co jest idealne do tego typu skóry.
Ze względu na bogaty skład olej kokosowy zapewnia niezbędne odżywianie komórek skóry i utrzymuje równowagę wodną. Nie pożałujesz, próbując go!

Olej rycynowy
Olej rycynowy jest uniwersalnym produktem stosowanym w pielęgnacji skóry. Jest bogaty w witaminy, minerały, kwasy organiczne oraz przeciwutleniacze. Wchodzące w jego skład kwasy tłuszczowe, nawilżają skórę i zmiękczają ją, a skóra po ich zastosowaniu staje się aksamitna i elastyczna.
Jeśli nie zmagasz się z problemami skórnymi, możesz zastosować olejek rycynowy jako środek zapobiegawczy. W tym celu wystarczy dodać jedynie kilka kropli tego olejku do kremu, balsamu, albo stosowanego przez ciebie toniku.

Olejek arganowy
Olejek arganowy posiada wysokie stężenie witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, co pomaga w leczeniu przesuszonej skóry. Olejek ten zapobiega wszelkim wysuszeniom oraz podrażnieniom skóry. Zaleca się stosowanie w celu ochrony warg przed mrozem i silnym wiatrem.
W przeciwieństwie do olejku kokosowego olejek arganowy korzystnie wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych, z tego też względu powinny go stosować osoby posiadające tłustą, czy problematyczną skórę. Regularne stosowanie oleju równoważy skórę, zmniejsza stan zapalny i regeneruje uszkodzone komórki skóry.

Okład na skórę głowy przy zastosowaniu olejku arganowego usuwa świąd skóry głowy, a włosy po takim zabiegu stają się gładkie jak jedwab i lśniące. Olejek ten odbudowuje zniszczone i łamliwe włosy, korzystnie wpływa również na układanie włosów kręconych.
Wspólną zaletą tych olejków jest to, że są one całkowicie naturalne. Nie posiadają barwników, emulgatorów i zagęszczaczy.

Można je stosować samodzielnie, w połączeniu z innymi produktami lub dodawać do gotowych kremów.