Izba Skarbowa przygotowała poradnik dla polskich przedsiębiorców na wypadek brexitu

0
1217
views

Izba Skarbowa chce pomóc przedsiębiorcom przygotować się do ewentualnego brexitu, dlatego wydała specjalny poradnik. Znajdziemy tam informacje jakie formalności będą musieli spełnić przedsiębiorcy, którzy prowadzą interesy z Wielką Brytania.

Będzie to m.in konieczność zarejestrowania się w systemie e-klient, która umożliwia złożenie deklaracji celnych.

– O ile ci przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj handlują z państwami spoza Unii Europejskiej wiedzą jak to przebiega, są zarejestrowani, mają doświadczenie w składaniu deklaracji, zeznań, o tyle ci przedsiębiorcy, którzy tego nie robili, dla nich będzie to nowość – powiedziała Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

– Dlatego my też sugerujemy skorzystać z takich doświadczonych podmiotów, jak np. chociażby agencje celne, które pomagają od momentu zarejestrowania, przez całą procedurę składania dokumentacji, związanej z daną transakcją – dodała.

Przedsiębiorcom nie zostało wiele czasu, bo jeśli dojdzie do tzw. twardego brexitu trzeba to będzie złożyć odpowiednie deklaracje do 30 marca, na kiedy to planowane jest wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

xnew