Jak zarobić na przeczytanych książkach?

0
3651
views

Kupowanie nowych książek i ich czytanie to wielka przyjemność dla wielu z nas. Po przeczytaniu jednak zajmują one w domu sporo miejsca i służą głównie do zbierania kurzu. Jak najlepiej poradzić sobie problemem zalegających na półce książek? Po prostu je sprzedać!

Przejrzyj swoją biblioteczkę

Z pewnością znajdziesz książki, których nie widzisz potrzeby dłużej przechowywać. Czasem będzie to jeden, dwa egzemplarze, ale częściej całkiem pokaźny zbiór. Posegreguj książki według ich stanu, gatunku oraz roku wydania, ułatwi to ich późniejszą sprzedaż. Pamiętaj, że nie muszą to być tylko powieści – aktualne podręczniki szkolne, książki naukowe, przewodniki czy książki obcojęzyczne też nadają się do odsprzedaży. Gdy już wiesz, które książki chcesz sprzedać, musisz się tylko zastanowić gdzie je sprzedać. Zastanówmy się jakie mamy możliwości?

Gdzie sprzedać używane książki?

Można każdą książkę z osobna obfotografować, opisać i wystawić na aukcję. Jest to jednak czasochłonny sposób, a do tego dochodzi jeszcze wysyłanie przesyłek kupującym. Można je zanieść do antykwariatu. Będzie to problematyczne, gdy chcesz sprzedać naprawdę wiele tytułów. Książki sporo ważą. Nie każdy też mieszka w bliskiej odległości od antykwariatu. Gdy już się do niego wybierzemy nie ma pewności, że wszystkie tytuły uda nam się sprzedać.

Jedną z najwygodniejszych opcji wydaje się być antykwariat internetowy. Gdy twoje książki są już posegregowane możesz online przesłać do skupu ich listę i otrzymać informację zwrotną z ofertą antykwariatu. Dowiesz się, które książki możesz sprzedać i jaką cenę za nie otrzymasz.

Warto wspomnieć, że powinny być one w dobrym stanie. Nie mogą być pogniecione, poplamione, zalane, popisane ołówkiem czy długopisem. Egzemplarze muszą być też kompletne. Nikt nie potrzebuje książki z wyrwanymi stronami. Nie sprzedasz też takich, których treść się zdezaktualizowała.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest sprawdzanie książki po numerze ISBN. Gdy wpiszesz numer w wyszukiwarkę, od razu zobaczysz cenę, którą antykwariat oferuje. Możesz to zrobić np. tutaj: https://skupszop.pl/. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że od razu wiesz ile zarobisz na danej książce.

Co dalej z moimi książkami?

Gdy już przedstawisz wszystkie tytuły, które chcesz sprzedać, można przystąpić do finalizowania transakcji. Internetowy antykwariat wyśle do ciebie darmowego kuriera w celu odebrania paczki z książkami. Ty za to w krótkim czasie, po podaniu niezbędnych danych, otrzymasz przelew z ustaloną kwotą. To szybkie i naprawdę wygodne rozwiązanie, pozwalające rozprawić się z nadmiarem książek w naszym mieszkaniu. Zarobione w ten sposób pieniądze możesz z powodzeniem wydać na kolejne tomy. W efekcie zostaną z tobą tylko te książki, których naprawdę potrzebujesz, bądź które są dla ciebie wartościowe.

Sprzedaż książek w internetowym antykwariacie to szybki i wygodny sposób na uporządkowanie swojej domowej biblioteczki oraz zwiększenie wolnej przestrzeni w domu. Warto się o tym przekonać, a dodatkowo cieszyć się z uzyskanych za książki pieniędzy.