W Polsce ma powstać nowa fabryka. „Setki nowych miejsc pracy”

0
1109
views

Setki miejsc pracy ma zapewnić nowy zakład Opel Manufacturing Poland, który powstanie w Gliwicach. O decyzji francuskiego koncernu poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, inwestycja ma pochłonąć ponad 1 miliard złotych.

– Podjęta została decyzja o budowie, tutaj w Polsce, kolejnej wielkiej fabryki samochodów dostawczych – Opla, Peugeota. Wiadomo, że te dwa koncerny się integrują. Peugeot kupił Opla jakiś czas temu – mówił w Gliwicach szef rządu.

Przyznał, że rok czy dwa lata temu były pewne obawy, jak to się dalej potoczy. – Wiadomo, że każda fuzja pomiędzy poszczególnymi dużymi koncernami może skutkować pewnymi zamknięciami części zakładów – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak zauważył, „tutaj mamy do czynienia z czymś odwrotnym”. – Jakość pracy polskich pracowników, inżynierów, kadry zarządzającej jest tak wysoka, że ten wielki koncern francuski podjął decyzje nie tylko o kontynuacji produkcji samochodów, ale w szczególności podjął decyzje o rozpoczęciu produkcji samochodów dostawczych – powiedział premier.

Decyzje, które zostały podjęte teraz – jak mówił szef rządu – będą miały skutki jeszcze w roku 2030, 2040. – Nowe miejsca pracy, które tutaj będą utworzone, i nowe inwestycje w wysokości ponad 1 miliarda złotych to wielka obietnica dla tego regionu – podkreślił Morawiecki.


xnews