Aplikacje internetowe dla firm. Jaka technologia sprawdzi się najlepiej?

0
759
views

Na obecnym rynku istnieje wiele dostępnych rozwiązań, które możesz wykorzystać podczas tworzenia różnych projektów. Zależnie od upodobań developera i charakteru produktu końcowego, do wyboru jest kilka wartych uwagi technologii, a tworząc aplikację internetową dedykowaną firmie należy bardziej pochylić się nad tą kwestią.

Jaka technologia sprawdzi się najlepiej przy realizacji aplikacji internetowych dla firm? Poniżej krótkie przedstawienie funkcjonalności frameworków Vue.js i Laravel.

Dlaczego warto zainteresować się Vue.js?
Framework Vue.js został wydany w 2014 roku i jest elastyczną, progresywną platformą JavaScript, która może zostać wykorzystana do tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych bez potrzeby użycia dużych zasobów. Pobranie frameworka to zdecydowanie duży plus, jego rozmiar jest niewielki, dlatego download jest niemal natychmiastowy. Cały ekosystem Vue.js charakteryzuje mały rozmiar, dlatego jest on szybki, dzięki czemu otrzymuje się również jedne z najlepszych parametrów prędkości, mniejszą przepustowość i większą wydajność. Programiści używający tego frameworka cenią go za intuicyjność, prostotę i przejrzystość, doceniają również prostą i łatwą do zrozumienia składnię. Funkcjonalność frameworka można rozbudować za pomocą różnych zestawów narzędzi, jak np. Vuetify czy Vue Storefront. Dobrze napisana dokumentacja Vue.js sprawia, że jest on przyjaznym narzędziem również dla początkujących, którzy będą w stanie opracować aplikację mając podstawową znajomość i ograniczone zasoby.

Korzyści używania Laravel
Jednym z ostatnio najbardziej popularnych frameworków jest Laravel, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom PHP. Uporządkowana dokumentacja, dokładnie opisany każdy nowy feature i tutoriale video z pewnością uprzyjemnią korzystanie z tego narzędzia. Technologia ta będzie dobrze sprawdzać się w przypadku szybkich projektów, które posiadają ograniczone zasoby. Laravel jest narzędziem typu open-source i cechuje się jednym z najnowocześniejszych systemów uwierzytelniania, co chroni go przed możliwymi atakami komputerowymi i tym samym stanowi on bezpieczne narzędzie. Tworzenie aplikacji internetowych w Laravel jest łatwe i elastyczne, dzięki bogatym bibliotekom, narzędziom i szablonom, które są do dyspozycji użytkowników tego frameworka. Proces kodowania aplikacji przyspieszy również fakt, iż w Laravel możliwe jest generowanie najczęściej używanych komend jednym poleceniem oraz ponowne wykorzystanie kodu, co nie tylko zmniejszy czas realizacji projektu, aleteż wyeliminuje niektóre z błędów i zmniejszy koszty.

Wybór odpowiedniej technologii do aplikacji internetowej dla twojej firmy
nie sprowadza się wyłącznie do porównania ich funkcjonalności. Zarówno Laravel, jak i Vue.js posiadają szerokie spektrum możliwości i odpowiednia narzędzia do stworzenia aplikacji internetowej. Dokładniejszą analizę warto przeprowadzić ze specjalistami, aby wybrać najbardziej dopasowane narzędzie pod konkretny produkt.