Carsharing w Trójmieście zyskuje zwolenników

0
1218
views

Już od 2017 roku na trójmiejskim rynku można korzystać z aut wynajmowanych na krótki czas. Co roku pojawiają się kolejne firmy, które wprowadzają na rynek samochód na minuty.

Gdynia jest jednym z miast, w którym można wypróbować usługę carsharingu. Na czym ona polega?

Czym jest carsharing?

Carsharing w dosłownym rozumieniu jest usługą współdzielenia samochodów. To wynajem krótkoterminowy, który cieszy się powodzeniem w wielu krajach w Zachodniej Europie czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce również można wynająć samochód na minuty. Gdynia jest jednym z miast, w którym operatorzy carsharingu udostępniają użytkownikom w pełni działające, ubezpieczone i gotowe do ruchu pojazdy. Kierowca rozlicza się z operatorami na podstawie czasu używania auta lub przejechanego dystansu.

Może wygodnie przemieszczać się samochodem po mieście czy w obrębie zdefiniowanego obszaru, a kiedy przestaje on mu być niezbędny, pozostawia go w jednym z wyznaczonych miejsc. Rezerwacja samochodów carsharingowych odbywa się z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, która umożliwia też bezkluczykowe otwieranie pojazdów.

Zalety carsharingu

Dlaczego warto wynajmować samochód na minuty? Ponieważ w takim modelu kierowca może swobodnie jeździć autem, płacąc jedynie za czas jego użytkowania lub przejechany dystans, a przy tym nie musi martwić się tankowaniem paliwa, naprawami czy koniecznością bieżącego serwisowania pojazdu.

Nie musi też go ubezpieczać, myć czy dbać o znalezienie miejsca parkingowego w centrum, co w takim mieście jak Gdynia ma szczególne znaczenie. Na przykład samochody carsharingowe w usłudze oferowanej przez Panek CS można parkować bezpłatnie w strefie, w której dominuje płatne parkowanie.

Z licznych atutów oferty wynajmowania samochodów na minuty w Gdyni będą mogli korzystać kierowcy, którzy zainstalują bezpłatną aplikację PANEK CS. Umożliwi im ona rezerwowanie aut pozostawionych w Trójmieście przez operatora floty pojazdów. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia tani i szybki dostęp do pojazdów.